آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبرجوان و جامعهآموزش جوان کد مطلب: 83446     
وزیر آموزش‌وپرورش:

مجتمع‌های آموزشی‌وپرورشی كلید نجات آموزش‌وپرورش كشور است

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
حاجی‌بابایی در گردهمایی مدیران كل اجرایی سازمان‌نوسازی و تجهیز مدارس كشور در اردوگاه شهید باهنر تهران، مجتمع‌‌های آموزشی و پرورشی را كلید نجات آموزش و پرورش كشور دانست.
۱۳۹۰ یکشنبه ۱ آبان ساعت 13:38
به گزارش سرویس اجتماعی برنا به نقل از روابط‌  عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به اینكه نگاه مردم به مدرسه‌سازی مانند مسجدسازی است، اظهار داشت: سرمایه‌گذاری و ساخت مدرسه در راه خیر نشانگر اهمیت مدرسه‌سازی در دیدگاه مردم است.

وی مدیران كل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور را از بهترین نیروهای آموزش و پرورش و فعالیت‌ آنها را مقدس خواند و تصریح كرد: در زمینه نوسازی مدارس باید نظارت دقیقی اعمال شود زیرا دقت در نظارت باعث ایجاد اطمینان می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش به ایجاد مجتمع‌های آموزشی و پرورشی در مراكز استان‌ها تاكید کرد و گفت: گاه تكمیل مجتمع بر احداث آن برتری دارد یعنی اگر درجایی مدرسه ابتدایی و راهنمایی در كنار هم وجود دارد با ساخت دبیرستان باید آن مجموعه كامل شود.

وی خطاب به مدیران‌كل سازمان نوسازی،‌ توسعه و تجهیز مدارس كشور گفت: من شما را تنها مدیركل نوسازی در امور عمرانی نمی‌دانم بلكه از دیدگاه من شما مدیر كل نوسازی در ‌ امور فرهنگی هستید.

حاجی‌بابایی با اشاره به ایجاد مجتمع‌‌های آموزشی و پرورشی حیات طیبه خاطرنشان كرد: تمام مجتمع‌های آموزشی و پرورشی باید مجهز به نمازخانه، استخرشنا، كتابخانه و سالن ورزشی باشند.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به برگزاری جلسه هیات دولت در مجلس دانش‌آموزی تصریح كرد: تصویب 20 مصوبه در آموزش و پرورش تا به حال سابقه نداشته است.

وی آموزش و پرورش امروز را متفاوت از گذشته خواند و تصریح كرد: آموزش و پرورش باید تا آنجا پیش برود كه در كشور 40 هزار مجتمع آموزشی با 40 هزار مدیر مجتمع وجود داشته باشد.

وزیر آموزش و پرورش جایگاه مدرسه به عنوان نهاد تعلیم و تربیت را یك جایگاه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی خواند و با تاكید بر تجهیز مدارس به فناوری‌های جدید افزود: باید در زمینه تجهیز مدارس به فناوری‌های جدید در سراسر كشور رقابت ایجاد شود.

وی، توازن در راستای اجرای عدالت در تخصیص اعتبارات عمرانی استان‌ها را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: اعتباراتی كه به مراكز استان‌ها تخصیص می‌یابد باید با اعتبارات تخصیص یافته به یك روستا متفاوت باشد اما در عین حال باید به گونه‌ای عمل شود كه در سراسر كشور عدالت اجرا گردد.

حمیدرضا حاجی‌بابایی توصیه كرد:كارهای خود را با خدا معامله كنید و به گونه‌ای پیش بروید كه در محضر الهی روسفید شد.

اخبار مرتبط با این خبر

دیه 709میلیون تومانی دانش آموزان حادثه دیده منطقه درودزن پرداخت شد (۱۳۹۰ چهارشنبه ۲۷ مهر)
نام‌گذاری روز پنج‌شنبه به عنوان روز تربیت‌وخانواده (۱۳۹۰ دوشنبه ۲۵ مهر)
آمادگی آموزش‌وپرورش برای ایجاد مجلس دانش‌آموزی جهانی (۱۳۹۰ یکشنبه ۲۴ مهر)نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

صدا

Google+