آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبرورزشیکشتی و وزنه برداری کد مطلب: 62285     
رقابت های کشتی فرنگی جام جایزه بزرگ باکو

اتفاق ویژه مسابقات؛ شکست نعمت‌پور مقابل اخلاقی

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
رقابت های کشتی فرنگی جام جایزه بزرگ باکو با یک اتفاق ویژه همراه شد.
۱۳۹۰ یکشنبه ۱۹ تیر ساعت 14:48
به گزارش سرویس ورزشی برنا، در ادامه رقابت های کشتی فرنگی جام جایزه بزرگ باکو سه تن از فرنگی کاران کشورمان فینالیست شدند؛ اما مهمترین نکته این مسابقات شکست پیروزی حبیب الله اخلاقی مقابل طالب نعمت پور بود.

نعمت پور که طی یکی دو سال اخیر نام خود را به عنوان مدعی اصلی کسب خوشرنگ ترین مدال مسابقات جهانی در وزن 84 کیلوگرم مطرح کرده، حالا با این شکست شاید حضور در رقابت های جهانی استانبول را از دست بدهد.

به هر روی نتایج نمایندگان ایران تاكنون به شرح زیر است:

در وزن 55 كیلوگرم محسن حاجی پور در دور اول 3 بر صفر(2-0 و 1-0) لاشا گوگیتادزه از گرجستان را شكست داد. او در دور دوم مقابل روشن بایرام اف دارنده مدال های نقره جهان و المپیك از آذربایجان در سه تایم با نتیجه صفر بریک، یک بر صفر و صفر بر 6 شکست خورد. حاجی پور با توجه به حضور بایراموف در دیدار فینال به گروه شانس مجدد راه یافت. حاجی پور در گروه شانس مجدد ابتدا به مصاف زوراب ماچاراشویلی از گرجستان می رود. روشن بایراموف و طاله ممدوف هر دو از آذربایجان دیدار فینال این وزن را برگزار می کنند.

در وزن 60 كیلوگرم، جاسم امیری ابتدا 7 بر صفر (1-0 و 6-0) ایراكی چوچوا از گرجستان را شكست داد اما در كشتی بعدی برابر حسن علی‌اف قهرمان سال 2010 جهان از آذربایجان 4 بر صفر (0-2 و 0-2) مغلوب شد. با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال امیری در گروه بازنده ها ابتدا باید به مصاف تونومیر سوکول از کرواسی برود و در صورت پیروزی در دیدار رده بندی با کامران ممدوف از آذربایجان روبرو می‌شود. در این وزن داور استفانک از صربستان و حسن علی اف از آذربایجان دیدار فینال را برگزار می کنند.
در وزن 66 كیلوگرم، علی محمدی پس از استراحت در دور اول، در كشتی با آرچیل تورمانیدزه از گرجستان در سه تایم (0-2، 1-0 و 1-0) به برتری رسید. وی در دور سوم مقابل آدام کوراک از روسیه با نتیجه یک بر صفر و صفر بر 4 و صفر بر یک شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

در همین وزن افشین بیابانگرد پس از استراحت در دور اول، مارادی آبولادزه از گرجستان را 4 بر صفر(1-0 و 3-0) از پیش رو برداشت. وی در دور سوم دارخان بایاخمتوف از قزاقستان را در دو تایم با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر برد. وی در دیدار نیمه نهایی الکساندر ماکسیموویچ از صربستان را در دوتایم با نتیجه یک بر صفر و 2 بر صفر شکست داد تا در دیدار فینال به مصاف توماس لورینچ کشتی گیر مطرح مجارستانی برود.
در وزن 74 كیلوگرم، هادی علیزاده پورنیا در كشتی اول خود 5 بر صفر (0-3 و 0-2) به دمیترو پیشكوف از اوكراین باخت. با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال علیزاده در گروه شانس مجدد ابتدا به مصاف حریفی از کرواسی می رود. در این وزن الوین مرضی علی یف از آذربایجان و پیشکوف از اوکراین فینالیست شدند.

در وزن 84 كیلوگرم، داود اخباری دارنده مدال طلای آسیا برابر سامان طهماسبی كشتی‌گیر ایرانی تیم ملی آذربایجان قرار گرفت كه در سه تایم 3 بر یك (1-0، 0-1 و 0-2) شكست خورد و با توجه به حضور طهماسبی در دیدار فینال اخباری به گروه شانس مجدد راه یافت كه در كشتی نخست خود به مصاف حریفی از گرجستان می‌رود. در همین وزن ، حبیب الله اخلاقی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم 5 بر صفر(2-0 و 3-0) جسم پترسون از سوئد را با شكست بدرقه كرد وی در دور سوم احمد ییلدریم از ترکیه را با نتیجه یک بر صفر و یک صفر مغلوب کرد وی در دیدار نیمه نهایی با نتایج صفر- 1 و 1- صفر و 1- صفر طالب نعمت پور دیگر كشتی‌گیر كشورمان را شكست داد تا در دیدار فینال به مصاف سامان طهماسبی برود.

طالب نعمت‌پور سومین نماینده ایران در 84 كیلوگرم، پس از استراحت در دور اول در دور دوم امیر هرستانویچ از استرالیا را در دوتایم با نتیجه 2 بر صفر و 3 بر صفر مغلوب کرد. وی در دور سوم نیز بکا روگوا از گرجستان را در دو تایم با نتیجه یک بر صفر و 3 بر صفر شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد و در این مرحله مغلوب حبیب‌اله اخلاقی شد. تا امشب برای كسب مدال برنز به روی تشك برود.

در وزن 96 كیلوگرم، بابك قربانی پس از استراحت در دور اول، ایراكلی گاجایا از گرجستان را 7 بر صفر (4-0 و 3-0) برد. وی در دور سوم آرز حسن اف از آذربایجان را با نتایج یک بر صفر و دو بر صفر مغلوب کرد وی در مرحله نیمه نهایی بلاژ کیس کشتی گیر مطرح مجارستانی را 2 بر صفر و 4 بر صفر مغلوب كرد تا در دیدار فینال به مصاف اصلان بك خوشتوف قهرمان المپیك از روسیه برود.

در همین وزن داود گیل نیرنگ پس از استراحت در دور اول، در مبارزه با جنك ایلدم از تركیه 4 بر صفر (0-1 و 0-3) باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک مقابل خوشتوف روس گیل نیرنگ از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن 120 كیلوگرم نیز بشیر باباجان زاده 2 بر صفر الكساندر اكیموف از روسیه را مغلوب كرد و در یك چهارم نهایی مقابل میهالی دیك باردوس از مجارستان صفر بر یک و یک بر سه مصلحتی شکست خورد. در این وزن کشتی گیر رژیم اشغالگر قدس به مرحله نیمه نهایی راه یافته بود و حریف کشتی گیر مجارستانی بود. دیدار فینال این وزن را رضا کایالپ از ترکیه و میهالی دیک از مجارستان برگزار می کنند.نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

Google+