آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبراستان هاقزوین کد مطلب: 59776     
جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین خبر داد

اعزام اولین کاروان اردوهای راهیان نور به مناطق غرب و جنوب غرب کشور از 9 تیرماه

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
سرهنگ حبیب‌الله وفاپور از اعزام اولین کاروان اردوهای راهیان نور به مناطق غرب و جنوب غرب کشور از 9تیرماه خبر داد.
۱۳۹۰ دوشنبه ۶ تیر ساعت 14:38
به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب و با اعلام اینکه 40 هزار نفر در سال جاری به اردوهای راهیان نور به مناطق جنوب، غرب و جنوب غرب کشور اعزام می‌شوند، افزود: با اعتبار 4 میلیارد تومان این اردوها در استان قزوین اجرا می‌شود.

وی گفت: هزینه هر فرد در این اردوها 100 هزار تومان است که از این مبلغ فقط 20 هزار تومان از متقاضیان دریافت می‌شود.

وفا‌پور اظهار کرد: سال گذشته تعداد اعزام شدگان از اقشار محلات، دانش‌آموزی و دانشجویی استان قزوین به این اردوها 27 هزار نفر بوده که در سال جاری این آمار به بیش از 40 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

وی بیان کرد: امسال دانشگاه‌ بین‌المللی، آزاد، پیام‌نور و علوم پزشکی شهر قزوین در اعزام دانشجویان به اردوهای راهیان نور به منطقه جنوب همکاری ویژه‌ای می‌کنند که این اقدام در امر فرهنگ‌سازی دانشگاه‌ها موثر و مفید است.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین افزود: اعزام اردوهای راهیان نور به مناطق غرب و جنوب غرب کشور از 9 تیر تا اول ماه رمضان و بعد از ماه رمضان تا اواخر شهریور انجام خواهد شد.

وفا‌پور با بیان اینکه با برنامه‌ریزی موثر مسوولان، امکانات رفاهی اردوها در سال جاری نسبت به گذشته افزایش خواهد یافت، گفت: در 6 ماه اول سال جاری به ویژه در فصل تابستان اردوهای راهیان نور به مناطق غرب و جنوب غرب از جمله استان‌های کردستان و کرمانشاه انجام می شود.

وی با بیان اینکه افزایش متقاضیان به این اردوها چشم‌گیر است، گفت: با توجه به امکانات در نظر گرفته شده پنج هزار نفر به این اردوها اعزام می‌شوند و همچنین در این فاصله زمانی اعزام، اگر امکانات در این مناطق افزایش یابد تعداد بیشتری به این اردوها اعزام خواهند شد.

وفا‌پور بیان کرد: متقاضیان شرکت در این اردوها می‌توانند به پایگاه‌های مقاومت بسیج سراسر استان قزوین برای ثبت‌نام مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه جاذبه‌های گردشگری زیادی در این مناطق وجود دارد، اظهار کرد: در این اردوها افراد می‌توانند از مناطق عملیاتی مانند قصر شیرین، گیلان غرب، مرصاد و موزه دفاع مقدس همدان و همچنین از یادمان شهدای کاوه و از اماکن زیارتی بازدید کنند.

این مقام مسوول با بیان اینکه برنامه‌‌های اعزام دانش‌آموزان، دانشجویان و محلات به اردوهای راهیان نور جنوب در 6 ماه دوم سال جاری آغاز خواهد شد، گفت: امسال با برنامه‌ریزی مسوولان برگزاری اردوهای راهیان نور به مناطق جنوب از نظر کیفی و کمی افزایش می‌یابد.

وفا‌پور با اظهار اینکه امسال 20 هزار نفر دانش‌آموز به این اردوها اعزام می‌شوند، افزود: بیش از 6 هزار دانش‌آموز پسر در 6 ماه دوم سال گذشته به این اردوها اعزام شدند که در سال جاری این آمار به بیش از سه برابر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار دانش‌آموزان دختر به این اردوها اعزام می‌شوند، گفت: سه هزار دانشجو و 12 هزار نفر از محلات به این اردوها رهسپار خواهند شد.

وفا‌پور اظهار کرد: برای برگزاری این اردوها، بهترین رانندگان را در زمینه رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و اخلاق از سامانه‌های پایانه حمل و نقل، ترمینال و شرکت تعاونی در نظر گرفته شده است.

وفا‌پور با بیان اینکه اردوهای راهیان نور یکی از مهم‌ترین ابزارهای فرهنگی در بین جوانان است، گفت: هر ساله استقبال جوانان از این اردوها چشم‌گیرتر می شود.

وی با اظهار اینکه رویکرد سپاه به اردوهای راهیان نور جدی است، افزود: هر ساله کیفیت و کمیت این اردوها ارتقا می‌یابد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با اظهار اینکه اردوهای راهیان نور یکی از مهمترین اقدامات فرهنگی در کشور است، گفت: گسترش این فرهنگ بهترین راهکار برای مقابله با توطئه‌های دشمن از جمله در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی است.

وفا‌پور با اشاره به اینکه اردوهای راهیان نور به مناطق غرب و جنوب غرب از دو سال گذشته شروع شده است، بیان کرد: عملیات‌های متعددی در 8 سال دفاع مقدس در استان‌های کرمانشاه و کردستان توسط تجاوزگران بعثی عراق انجام شده است که بازدید از این مناطق فرهنگ حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را افزایش می‌دهد.

وی با بیان اینکه این اردوها از مصادیق بارز فرهنگ ایثار، شجاعت، شهامت و شهادت است، گفت: با توسعه این اردوها می‌توان در برابر تهاجم فرهنگی غرب مقابله کرد.

وفا‌پور تصریح کرد: این اردوها بازخورد و نتایج مثبتی دارد که می‌تواند فرهنگ سالم را در جامعه ایجاد کند.
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

صدا

Google+