آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبر کد مطلب: 54163     
راه های ابراز وجود

چگونه از حریم خود دفاع کنیم؟

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
ابراز وجود یكی از مهارتهای اجتماعی است كه در محیطها ی تخصصی و در تعاملات روزمره بسیار مفید است.
۱۳۹۰ پنج شنبه ۲۶ خرداد ساعت 14:05

چگونه از حریم خود دفاع کنیم؟
ابراز وجود و دفاع از حریم خود نیازمند دقت است؛ در واقع حتی وقتی حق غرولند کردن داری باید بدانی که راه درست تری برای بیان آن وجود دارد. برای اکثر مردم صحبت کردن همراه با دقت و دفاع از خود در هنگام عصبانیت و فشار عاطفی دشوار است اما غیر ممکن نیست! حتی وقتی ما بسیار خشمگین یا شدیداً وحشت زده هستیم، می توانیم رفتارمان را از حالت اجباری به گزینش شده و گفته هایمان را از حالت برانگیخته شده به انتخابی تغییر دهیم.
پیامی که برای ابراز وجود می دهید با توضیح رفتار تخلف آمیز شروع می شود و سپس توصیف تأثیر آن بر زندگی شما و چگونگی احساس شما در مورد آن پیامد. هرگاه از این فرمول استفاده کنید، پیام موثرتری را صادر می کنید. مثال: وقتی می بینم پس از خوردن غذا میز را تمیز نمی کنی، عصبانی میشوم، چون کارم بیشتر می شود.

این سه بخش را مفصل تر توضیح می دهیم 1-توصیف غیر قضاوتی رفتار:

زمانی که فرد به حریم شما داخل می شود، رفتاری که قرار است تغییر یابد، باید معمولاً بسیار صحیح و عینی توصیف شود چون اغلب فرد متجاوز از اعمال خود و اثرات منفی آن آگاه نیست.

2- افشا سازی احساسات:

افشا سازی صادقانه هیجانات باعث می شود که احساسات شما تأثیر بسیار زیادی بر فرد دیگر بگذارد تا رفتارش در جهت خواسته شما تغییر کند.

3- روشن سازی اثرات:

با اینکار در واقع دلیلی برای تغییر رفتار ارائه می دهید.
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

Google+