آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبرجوان و جامعهانتظامی و حوادث کد مطلب: 45160     
مدیر عامل ‌سازمان ‌تامین ‌اجتماعی ‌نیروهای ‌مسلح:

کارت منزلت هوشمند به بازنشستگان نیروهای مسلح اعطا می شود

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: کارت منزلت هوشمند برای شناسایی افراد به بازنشستگان این نیرو ارائه می‌شود.
۱۳۹۰ یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ساعت 12:13

به گزارش خبرنگار اجتماعی برنا، سردار حسین دقیقی در همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح اظهار داشت: این همایش در راستای تحقق عملی شعار جهاد اقتصادی برگزار می شود راهبرد اصلی در سال جاری است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح در ادامه افزود: تدوین آیین نامه ها با توجه به نظام رفاه و تامین اجتماعی از مهمترین اقدامات این سازمان در نیروهای مسلح است که بر این اساس تشکیل 300دفتر کارگزاری امسال و سال آینده مد نظر قرار گرفته است. 

وی با اشاره به مبنا قرار دادن پژوهش در نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: 12پروژه تحقیقاتی با 14عنوان کتاب که نقشه راه علمی سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح قرار دارد، تدوین شده که این موضوع به گسترش پژوهش کمک کرده است.

دقیقی درباره فناوری اطلاعات نیز تصریح کرد: گسترش فناوری اطلاعات و الکترونیکی شدن گام مهمی است که از اتلاف وقت و سایر هزینه ها جلوگیری می کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح شبکه اداری، پورتال داخلی و ایجاد سرویس رم را از دیگر اقدامات این سازمان در راستای الکترونیکی شدن ذکر کرد.


پرداخت 307میلیاردتومان بابت پاداش پایان خدمت
وی درباره خدمات معیشتی بازنشستگان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت: 307میلیارد تومان بابت پاداش پایان خدمت بازنشستگان، 20میلیارد تومان جهت حمایت از معسرین با وجود یک هزار میلیارد تومان کسری بودجه در سال گذشته پرداخت شده است.

دقیقی از پرداخت مطالبات بازنشستگان خدمات کشوری در 3تا 4 ماهه نخست سال جاری خبر داد و افزود: تاکنون 47هزار نفر به سفر راهیان نور اعزام شده اند که این موضوع در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا و دفاع مقدس نقش موثری دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح درباره تعداد افراد مستمری بگیر، بازنشسته و وظیفه بگیران اظهار داشت:  تاپایان سال گذشته 586نفر مستمری بگیر، بازنشسته و وظیفه بگیر در تامین اجتماعی وجود داشت که نسبت به سال 88 حدود 5رشد داشته که البته این میزان متعادل است.


730هزار تومان میانگین حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح
دقیقی میانگین حقوق بازنشستگان را 730هزار تومان ذکر کرد و گفت: این مبلغ امسال با 7درصد رشد نسبت به سال گذشته مواجه بوده است. 

وی  با اشاره به ارائه خدمات رفاهی بیان داشت: سال گذشته19میلیارد تومان برای خدمات رفاهی بازنشستگان هزینه شده است به طوری که 83میلیارد تومان وام به این افراد پرداخت شده است. 

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مطالبات بازنشستگان این نیرو را 30میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این مبلغ در سال گذشته پرداخت شد که یکی از تکالیف مهم سازمان به شمار می رود.


اختصاص 34میلیارد تومان به رفع معضل مسکن معسرین
دقیقی گفت: 34میلیارد تومان به مسکن معسرین در سال گذشته اختصاص پیدا کرد، این در حالی است که هنوز 30هزار نفر فاقد مسکن در این نیرو  وجود دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح خاطر نشان کرد: سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح متولی 100هزار یتیم و 23هزار بیمار صعب العلاج است.

وی با اشاره به طرح پیشگیری از برخی بیماری ها اظهار داشت: مهار برخی بیماری ها کاهش هزینه ها را در بر دارد، بر این اساس به عنوان نمونه طرح کنترل بیماری دیابت از اهداف این سازمان است.

دقیقی درباره بیمه های تامین اجتماعی نیروهای مسلح اضافه کرد: بیمه های مکمل در سال گذشته  8درصد رشد، معاینات ادواری10درصد و افراد تحت پوشش با 2درصد افزایش درداشته اند. 


اختصاص 41میلیارد تومان بودجه به پرداخت غرامت 
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح با اشاره به پرداخت غرامت تصریح کرد: 41میلیارد تومان در سال گذشته به پرداخت غرامت تخصیص داده شد که این مبلغ 5درصد رشد داشته است.


پرداخت 7تا8میلیون تومان وام خودرو به بازنشستگان
وی با اشاره به ارائه خودرو به بازنشستگان افزود: در سال گذشته 20هزار دستگاه خودرو با وام 7تا8میلیون تومان در اختیار بازنشستگان قرار گرفت.

دقیقی درباره توانمندسازی بازنشستگان نیز اظهار داشت: برنامه های گوناگونی با 20محور فرهنگی و اقتصادی در این سازمان انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح گفت:سقف کسر مبلغ وام از دریافتی بازنشستگان حقوق 200هزار تومان است.

وی درباره اعطای کارت منزلت خاطرنشان کرد: کارت منزلت هوشمند به صورت پایلوت در سال گذشته در استان البرز انجام شد که درتلاش هستیم افراد دیگری در استان های مختلف کشور از این طرح بهره مندشوند.

دقیقی ادامه داد: کارت شناسایی هوشمند، طراحی نظام جامعه سلامت، پرداخت متمرکز مطالبات، اجرای نظام ارجاع، پیشگیری از بیماری ها، طراحی بیمه بسیجیان و راه اندازی دفاتر کارگزاری شرکتهای خدماتی از دیگر برنامه های تامین اجتماعی نیروهای مسلح است.
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

صدا

Google+