آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبراستان هاقزوین کد مطلب: 128282     
مسئول دفتر فنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه‌ استان قزوین:

تدوین نقشه‌ جامع و توسعه‌ 20 بقعه متبرکه در استان قزوین

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
سیدعلیرضا ناصح‌نیا گفت: در سال جاری نقشه‌ جامع و توسعه‌ 20 بقعه از بقاع متبرکه در استان قزوین تدوین خواهد شد.
۱۳۹۲ یکشنبه ۹ تیر ساعت 12:40

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سیدعلیرضا ناصح‌نیا، مسئول دفتر فنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه‌ استان قزوین ضمن اعلام این مطلب افزود: براساس برنامه‌ امسال در 31 بقعه از بقاع متبرکه استان طرح توسعه، تکمیل و احداث اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه چهار انبیاء، امامزاده علی، امامزاده احمد و محمود حصار خروان و زبیده خاتون از جمله این امامزاده‌ها و بقاع متبرکه هستند اظهار داشت: در حال حاضر نیز در 20 بقعه متبرکه استان کارهای مربوط به مرمت و بازسازی در حال انجام هستند.

مسئول دفتر فنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه‌ استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش اذعان داشت: با توجه به اینکه برخی از امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان بیش از 500 سال قدمت دارند، می‌توان گفت: اغلب قریب به اتفاق این بقاغ نیازمند بازسازی، مرمت و ترمیم هستند و فعالیت‌های مربوطه با همکاری اداره‌ی کل میراث فرهنگی انجام می‌شود.

وی از طراحی و تصویب طرح جامع و توسعه در بقاع متبرکه خبر داده و افزود: براساس این طرح نیازها و ضرورت‌های بقاع مختلف تا 50 سال آینده مورد بررسی قرار گرفته و براساس این نیازسنجی نقشه‌ی جامع تهیه و به سازمان اوقاف و امور خیریه برای تایید ارسال می‌شود.

ناصح‌نیا یادآور شد: در صورت تایید آن از سوی سازمان و ابلاغ آن به استان، تمام فعالیت‌ها و اقدامات عمرانی و بازسازی می‌بایستی بر اساس نقشه جامع تصویب شده صورت گیرد.

مسئول دفتر فنی اداره‌ کل اوقاف و امور خیریه‌ی استان قزوین با اعلام اینکه حدودا از دو سال پیش این طرح برای اجرا به ادارات اوقاف و امور خیریه‌ی استان‌ها ابلاغ شده است، تصریح کرد:‌ سال گذشته طرح جامع و تصویب 15 بقعه تهیه شد و برای تایید نهایی به سازمان ارسال شد، امسال نیز طراحی و تصویب طرح جامع و توسعه در 20 بقعه به اجرا درمی‌آید.
نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

صدا

Google+