آخرین اخبار   
                                       

برگزیده ها

یادداشت

آرشیو خبرورزشیسایر رشته ها کد مطلب: 124488     
پورکاظمی خبر داد

امضای تفاهم نامه فدراسیون پزشکی ایران با دانشگاه علوم ورزشی و پزشکی برلین

ارسال به دوست    نسخه چاپی نسخه چاپی
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی و دبیرکل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ(نادو) شش دستاورد حضور هیات ایرانی در اجلاس وزرای ورزش جهان در برلین را تشریح کرد.
۱۳۹۲ یکشنبه ۱۲ خرداد ساعت 14:37
به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی، دکتر لطفعلی پورکاظمی که به همراه دکتر محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان در این اجلاس شرکت کرده بود در تشریح نتایج سفر هیات ایرانی گفت: این اجلاس نتایج ششگانه ای برای ورزش کشورمان داشت؛ سخنرانی عباسی به عنوان یکی از سخنرانان اصلی اجلاس، دیدار با وزیر کشور و ورزش آلمان در راستای ارتقاء روابط ورزشی دو کشور ، امضای تفاهمنامه همکاری مشترک فدراسیون پزشکی ورزشی با دانشگاه علوم ورزشی و پزشکی برلین ، دیدار با نماینده ورزش سازمان ملل درخصوص برقراری صلح و دوستی ملل با ورزش و بویژه ایران، دیدار با یکی از مدیران ارشد فوتبال آلمان و رایزنی و تاکید بر عدم حذف کشتی از المپیک و تاکید یونسکو به IOC برای این اقدام شش دستاورد این سفر بودند.

وی با اشاره به این که این اجلاس با سخنرانی آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و با حضور وزاری ورزشی 130 کشور جهان برگزار شد، افزود: در این اجلاس سه حوزه کلان ورزش از جمله ورزش پاک و سالم، دوپینگ و مکمل ها و سرمایه گذاری بنیادی در ورزش همگانی و قهرمانی در سطوح مختلف کودکان، جوانان، بانوان و بزرگسالان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

پورکاظمی تصریح کرد: سخرانی وزیر ورزش و جوانان درخصوص مدیریت کلان ورزش جهان، روش های اصولی مبارزه با دوپینگ، سلامت و جوانمردی در ورزش و جایگاه ارزشمند ورزش ایران در آسیا و جهان، مورد توجه ویژه حضار و مدیران اجلاس قرار گرفت.
رییس فدراسیون پزشکی ورزشی خاطر نشان کرد: در نشست تخصصی اجلاس که با حضور سید حمید سجادی، اینجانب و محمد جعفری ملک برگزار شد، طرح های ساختاری مبارزه با دوپینگ در ایران و جهان، بررسی جایگاه مکمل های مجاز و غیرمجاز در ورزش حرفه ای و همگانی و همچنین نقش مردم و دولت ها در مدیریت کلان ورزش جهان، ارائه شد و مورد استقبال خوب حدود 600 نفر از متخصصان حوزه های مختلف قرار گرفت.

پورکاظمی درباره دیدار دکتر عباسی با وزیر کشور و ورزش آلمان گفت: این دیدار برای ارتقاء دیپلماسی ورزش ایران و روابط ورزش دو کشور بسیار ارزشمند بود. با توجه به این که سوابق تاریخی متعدد در روابط دو کشور وجود داشت این دیدار دوستانه سبب شد تا بتوانیم در المپیک های بعدی و سایر رقابت های بین المللی از پتانسیل های ورزشی دو کشور به نحو شایسته ای استفاده نماییم.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی بازدید از دانشگاه علوم ورزشی و سلامت برلین را که در راستای اهداف و معیارهای پزشکی و ورزشی و تحقیقات ورزشی انجام شد از دیگر دستاوردهای ارزشمند این سفر برشمرد و گفت: این بازدید با حضور هیات رییسه و اساتید دانشگاه و قهرمانان و مربیان ملی آلمان انجام شد و در این نشست صمیمانه بین هیات آلمانی و ایرانی ضمن ارائه گزارش عملکردهای ورزشی و علمی و پتانسیل های ورزش دو کشور، کلیات امضاء تفاهمنامه مشترک بین دو کشور مورد تائید طرفین قرار گرفت.

وی در این باره افزود: مفاد این تفاهم نامه از جمله تبادل استاد و دانشجو، انجام طرح های مشترک تحقیقاتی علوم پزشکی و ورزشی بین دو کشور و برگزاری کنفرانس های علوم ورزشی مشترک مورد تاکید و تائید قرار گرفت و ظرف 20 روز آینده نهایی خواهد شد. ارائه عملکرد فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ سبب شد تا علاقه مندی امضاء تفاهمنامه بین دانشگاه و فدراسیون پزشکی و ورزشی برای ارتقاء علم ورزشی با جدیدترین استانداردهای جهانی، تقویت شود.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در تشریح بخش دیگری از سفر هیات ایرانی گفت: دیدار اختصاصی دکتر عباسی با لمکه (Lemke) نماینده ورزش بان کی مون از سازمان ملل نیز در ارتقاء صلح و دوستی ورزش ملل و به ویژه نقش کلیدی ایران در فرهنگ سازی، سالم سازی و دوستی بین کشورها مورد توجه قرار گرفت. همچنین از وی دعوت به عمل آمد تا در جریان لیگ جهانی والیبال به تهران سفر نماید که مورد موافقت قرار گرفت.

وی افزود: دیدار اختصاصی با یکی از مدیران باسابقه فوتبال آلمان و گفت وگوی یک ساعته محمدعباسی با وی یقیناً سبب ارتقاء جایگاه ورزش فوتبال ایران و ارتباط بیشتر با فوتبال آلمان و فیفا خواهد شد.

پورکاظمی از شیخ عطار سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان و همکاران پرتلاش وی در سفارت تشکر کرد و گفت: یقیناً زحمات شبانه روزی و دیپلماسی فعال این عزیزان نقش بسیار کلیدی در به ثمر رسیدن اهداف از پیش تعیین شده هیات ایرانی داشت ضمن اینکه محسن مرتضایی فر سرکنسول ایران در استانبول و همکاران صدیق وی نیز زحمات فراوانی متقبل شدند که از آنها نیز صمیمانه تشکر می کنیم.نظر شما

نام :  
پست الکترونیکی :  
 
نظر شما :  


گزارش تصویری

آگهی ها

پربیننده ها

آخرین عناوین

فیلم

Google+