به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، سید محمدمیرمحمدی در گردهمایی طلایه‌داران هدایت که با حضور واعظان و مبلغان استان یزد برگزار شد، با بیان اینکه بزرگ‌ترین سرمایه روحانیت اعتماد مردم است، اظهار داشت: روحانیون و دست‌اندرکاران فرهنگی جامعه باید مانع از بین بردن اعتماد اقشار مختلف جامعه به روحانیون شوند.

استاندار یزد با اشاره به ضرورت توجه ویژه به ترویج فرهنگ عاشورا گفت: انتقال مفاهیم و فرهنگ عاشورا، که بر مبنای توحید و عمل به دستورات الهی است، از مهم‌ترین رسالت‌های مبلغان در طول سال به ویژه ایام عزاداری امام حسین (ع) است.

میرمحمدی انتقال پیام‌های اخلاقی و تکلیف‌شناسی را از دیگر وظایف دینی واعظان و مبلغان در جامعه اسلامی دانست و بیان کرد: احیا‌گری از جمله شاخص‌ترین پیام‌های امام حسین (ع) در صحنه کربلا است، که باید به طور دقیق و شایسته به نسل‌های دیگر منتقل شود.

وی با اشاره به اهمیت انتقال پیام‌های تاریخی عاشورا، که شامل شناخت حقایق تاریخی و ریشه‌های وقایع تاریخی، است، افزود: امر به معروف، نهی از منکر و جهاد از جمله پیام‌های سیاسی عاشورا است.

میرمحمدی با اشاره به اهمیت توجه ویژه به سنت‌های دینی، دین و حق به عنوان پیام‌های احیاگری در عاشورا خاطرنشان کرد: حضور بانوان در مسائل سیاسی، مشارکت در امور اجتماعی جامعه، عفاف، حجاب و شهیدپروری از دیگر پیام‌های مهم عاشورا است.

وی با بیان اینکه نفوذ دشمن از طریق اختلافات بین جوامع به عنوان ضروری‌ترین مساله در نظام اسلامی به شمار می‌رود، اظهار داشت: مسئولان، دست اندرکاران، واعظان و مبلغان دینی، از هرگونه اقدامی که موجب اختلاف بین جوامع می‌شود دوری کنند.

استاندار یزد با اشاره به ضرورت اتحاد، انسجام درونی و اقتدار ملی در برابر دشمنان نظام ادامه داد: روحانیون باید در هر بخش همدلی و هم‌زبانی را ملاک هدایت و توصیه خود قرار دهند.