به گزارش برنا؛ در این آیین که با حضور مدیر دفتر آموزش و ترویج سازمان ملی استاندارد، معاون امنیتی وسیاسی استانداری و تولید کنندگان ومدیران کنترل کیفی واحدهای تولیدی استان در اداره فرهنگ وارشاد شهرستان شهرکرد برگزارشد، مدیران 15 واحد برتر از نظر رعایت استاندارد وکنترل کیفی تجلیل شدند.

معاون امنیتی و سیاسی استانداری چهارمحال وبختیاری در این آیین گفت: در عصر کنونی ایجاد فضای امن و آرام و رعایت استانداردها در تمام حوزه ها به یکی از وظایف مهم و اساسی دولت ها در دنیا تبدیل شده است .

خدابخش مرادی ادامه داد: دولت ها باید فضای استاندارد برای سلامت روح و جسم مردم را فراهم کنند تا پویایی لازم برای توسعه پایدار در جامعه ایجاد شود.

مدیرکل استاندارد چهارمحال وبختیاری نیز توسعه پایدار را در گرو تداوم تولید داخلی دانست و گفت: رونق تولید گره گشای بسیاری ازمشکلات اقتصادی کشور است .

عبدالله نظری تلاش دولت یازدهم برای لغو تحریم ها را ارزنده عنوان کرد وافزود: با وجود اینکه تحریم ها فرصتی برای رشد و بالندگی تولید داخلی به شمار می رود اما در مواردی که بازارهای داخلی محل عرضه محصولات خارجی باشد این فرصت به تهدید تبدیل می شود.

وی ادامه داد: مذاکرات برای لغو تحریم ها، انتظاراتی را بین مردم برای بهبود شرایط اقتصادی ایجاد کرده که این توقعات رسالت واحدهای تولیدی برای تولید محصول استاندارد و با کیفیت را سنگین تر از گذشته کرده است .

نظری بیان داشت: از دولت انتظار می رود با شناسایی مشکلات، رفع موانع تولید و اجرای قوانین تسهیلگر، بخش خصوصی را در اجرای این رسالت خطیر یاری رساند.

گفتنی است ؛ تاکنون 300 مورد استاندارد ملی در چهارمحال و بختیاری تدوین شده و این استان از این نظر در رتبه پنجم کشور قرار دارد؛ از  18 تا 23مهرماه در تقویم ایران به نام هفته استاندارد نامگذاری شده است.