گروه ورزش خبرگزاری برنا- اتفاقی نیفتاده! آسمان که به زمین نرسیده، زمین که به آسمان نرفته، فقط قرار نیست دخترانمان در رقابت‌های بین‌المللی حضور یابند. همین!

خب که چی؟ اصلاً 200 سال فرصت داشتیم. خب نمی‌خواهند. چرا؟ من چه می‌دانم؟! حتماً  فکر کردند آسمان به زمین می‌رسد یا زمین به آسمان می‌رود! اصلاً می‌دانی چیست؟ همه چیز بسکتبال، همه جای دنیا درست است، غیر از پوشش دختران ما!

اشتباهت همینجاست دیگر! خب یک بند باشد. فکر کردی این بند خیلی الکی است؟ نه جانم خیلی هم محکم است. یک بند است دیگر! انتظار داری زور فدراسیون ما به این بند برسد؟ فدراسیون بنده خدای ما چقدر باید کار سخت بکند؟! بندگان خدا چرا باید سختی بکشند؟ اصلاً کی گفته وظیفه آن‌هاست که رای فیبا را بزنند؟!!

حالا اگر قول بدهی آرام باشی و اینقدر جلز و ولز نکنی و بالا و پایین نپری، ایضاً اینقدر مغزمان را در هاون نریزی و نکوبی، یک راه حل خوب برای حل این موضوع پیدا کرده‌ام تا نه سیخ بسوزد نه کباب!

بله جانم، ما به جای اینکه نظر فیبا را تغییر بدهیم، باید بیاییم دختران خودمان را قانع کنیم که بسکتبال بازی نکنند. این تنها راه حل این موضوع است. به همین راحتی همه چیز حل می‌شود، می‌رود پی کارش!

اینطور دیگر نه فدراسیون به دردسر می‌افتد، نه فیبا مجبور است در قوانینش تجدیدنظر کند، نه من بیچاره خواب شیرین نیمه روزم را از دست می‌دهم و مجبور به تو و امثال تو جواب بدهم. بله جانم، هرمشکلی راه حلی دارد و باید آن راه را پیدا کنیم، به همین راحتی.