به گزارش خبرگزاری برنا از همدان و به  نقل از روابط عمومی سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان، مهدی مجیدی ضمن اعلام این خبر گفت: طی 8 ماه گذشته با تلاش کارشناسان سازمان فرآیند پرداخت غیرحضوری عوارض نوسازی تهیه و مراحل اجرایی آن با معرفی بانک عامل به شورای اسلامی شهر ارسال و در شهریور ماه سال جاری تصویب شد.

مجیدی افزود: در این راستا کارشناسان سازمان فاوا با استقرار در شهرداری منطقه یک(آزمونه مناطق) نسبت به اجرایی نمودن این فرایند اقدام کردند.

وی ادامه داد: در حال حاضر اجرای آزمایشی این طرح آغاز شده است و شهروندان مراجعه کننده به شهرداری منطقه یک می‌توانند از طریق درگاه الکترونیکی و ATM و POSE وCash lese   نسبت به پرداخت عوارض اقدام کنند.

مجیدی افزود: در راستای تشویق شهروندان به پرداخت عوارض غیرحضوری از طریق پورتال شهرداری همدان تخفیف 10 درصدی به این دسته از مؤدیان تعلق می‌گیرد.

مجیدی با بیان اینکه با اتخاذ این تصمیم از سفرهای درون شهری غیرضروری کاسته خواهد شد، اظهار کرد: هدف از اعمال این تخفیف عدم مراجعه شهروندان به شهرداری و پرداخت الکترونیک غیرحضوری است که پس از پرداخت مفاصاحساب به در منازل ارسال و گواهی پرداخت در پورتال به صورت برخط ارائه می‌شود.

وی گفت: بعد از اتمام اجرای آزمایشی این پروژه رسماً افتتاح می‌شود و جزئیات به اطلاع شهروندان فهیم همدان خواهد رسید.

گفتنی است، درگاه الکترونیک پرداخت عوارض نوسازی یکی از فرایندهای سامانه یکپارچه شهرسازی و نوسازی است که با راه‌اندازی کامل سامانه فرایندهای دیگری مثل صدور پروانه-کمیسیون ماده 100 نیز هوشمند خواهند شد و از ترددهای غیرضروری شهروندان جلوگیری خواهد شد.