به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از اسکرین دیلی، فیلم علمی-تخیلی «ورود» ساخته دنیس ویلنوو بهترین افتتاحیه اثری از این کارگردان را در سینمای بریتانیا رقم زد.

این فیلم که محصول کمپانی «ای‌وان» است در نخستین آخر هفته اکرانش فروشی ۳.۶۳ میلیون دلاری را ثبت کرد و از «سیکاریو» دیگر فیلم این کارگردان با فروش افتتاحیه ۱.۹۹ میلیون دلاری در ۴۳۴ سالن سینما جلو زد.

«ورود» در ۵۶۱ سالن سینما به نمایش در آمد و امیدوار است بتواند هفته موفق دیگری را پشت سر بگذارد. البته اکران «هیولاهای وحشی و زیستگاه‌های آنها» از دنیای جادوگری «هری پاتر» جمعه ۱۸ نوامبر اکران می‌شود و می‌توان انتظار داشت بر فروش دیگر فیلم‌ها تاثیر بگذارد.

دنیس ویلنوو نویسنده و کارگردان ۴۹ ساله کانادایی و زاده جنتیلی در کبک است. او فیلم «زندانیان» محصول ۲۰۱۳ آمریکا، با بازی جیک جیلنهال را نیز ساخته است.

«ورود» فیلم علمی–تخیلی درام آمریکایی بر مبنای فیلمنامه اریک هایسرر و با اقتباس از داستان کوتاه «داستان زندگی تو» به قلم تد چیانگ ساخته شده است. ایمی آدامز، جرمی رنر و فارست ویتاکر بازیگران این فیلم هستند. نخستین نمایش این فیلم یکم سپتامبر ۲۰۱۶ در جشنواره فیلم ونیز انجام شد.

این فیلم هم‌زمان در آمریکا نیز اکران شد و در افتتاحیه خود ۲۴ میلیون دلار فروخت و در مکان سوم قرار گرفت.

در مکان بعدی «دکتر استرنج» جای گرفته که از محصولات دیزنی است و در دومین هفته نمایشش ۲.۹۲ میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را به ۲۴.۴ میلیون دلار برساند.

در مجموع این فیلم هشتمین فیلم پرفروش مارول است اما انتظار می‌رود به زودی از «تور» با فروش ۲۵.۱ میلیون دلار و «ایرون من ۲» با فروش ۲۶.۴ میلیون دلار نیز جلو بزند.

«ترول‌ها» نیز در سومین هفته اکران خود در بریتانیا ۲.۲۶ میلیون دلار فروخت و مجموع فروشش را به ۲۴.۱ میلیون دلار رساند.   

 

برای عضویت در کانال تلگرامی برنا اینجا کلیک کنید.