به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، محمود حجتی در حاشیه بازدید از مجتمع آبزی پروری شهید خلیل پرویزی شهرستان جویبار منطقه لاریم دهنه در استان مازندران ابرازامیدواری کرد با تامین منابع دولتی، مراکز ساحلی برای پرورش ماهی مورد پشتیبانی قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، موسسه جهاد نصر را در اجرای طرح پرورش ماهی در قفس و پرورش ماهیان خاویاری از جمله دستگاه های پیشتاز عنوان کرد.

پل شهید مجد در مازندران با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید

پل جانباز شهید حبیب الله مجد در استان مازندران با حضور وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید

براساس این گزارش،با احداث پل شهید مجد بر روی رودخانه سیاهرود توسط موسسه جهاد نصر، راه ارتباطی 30 روستا به ساحل و دسترسی آسان به دریا و اراضی کشاورزی فراهم شده است.

از سوی دیگر، احداث پل شهید مجد، دسترسی به روستا لاریم دهنه را بیش از 14کیلومتر نزدیکتر کرده ضمن آن که مشکلات تردد وسایل نقلیه و ادوات کشاورزی و احتمال سقوط در رود خانه بر طرف خواهد شد.

بنا بر این گزارش،این پل از نوع بیلی است که ظرف یک ماه با استفاده از تجارب دوران دفاع مقدس موسسه جهاد نصر به طول 30.5 متر و عرض مفید 5 متر و پایه های پل موقت از نوع کوله سنگ باربر و دستک های گابیون در مسیر بین جناح شرق و غرب رودخانه سیاهرود در منطقه لاریم و اتصال فرح آباد به لاریم دهنه ساخته شده است.

قبل از ساخت پل شهید مجد، یک پل چوبی معروف به پل شیلات با قدمت بیش از 50 سال توسط شیلات بر روی سطح این رودخانه قرار داشت.