به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، محمد جوروند  در جلسه اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خوزستان که با حضور رئیس اداره مطبوعات ارشاد استان برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه آموزش اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران برگزاری برنامه‌هایی از جمله دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه باید از تجربیات اساتید مطرح و برجسته در حوزه‌های مرتبط با رسانه استفاده شود، افزود: امسال درصددیم که روز خبرنگار نسبت به سال‌های گذشته با شکوه، تفاوت و جذابیت‌های بیشتری برگزار شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان با پیشنهاد اینکه از اساتید برجسته دانشگاهی در روز خبرنگار دعوت شود و همچنین در قسمتی دیگر از سخنانش درباره ساماندهی آگهی‌های دولتی بیان کرد: آگهی‌های ثبتی می‌بایست به صورت الکترونیکی در سامانه ویژه‌ای درج شوند.

جوروند ادامه داد: بنابراین همه نشریات استان برای اخذ آگهی‌های ثبتی باید در سامانه ثبت شوند و آمادگی داریم این روند با هماهنگی خانه مطبوعات خوزستان عضو شوند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بنا داریم که امسال به جای یک روز برگزاری مراسم روز خبرنگار حدود سه روز برنامه‌های متنوع برای اصحاب رسانه برگزار کنیم.

حسین‌ حسین‌نژادیان با بیان اینکه برنامه‌هایی از جمله برگزاری کارگاه آموزشی، مراسم گرامی‌داشت روز خبرنگار و نیز ترکیبی از تریبون آزاد و میزگرد را امسال پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: در تریبون آزاد خبرنگاران می‌توانند درباره دغدغه‌ها و مشکلات و نیز کمبودهایشان در حوزه رسانه صحبت کنند و در مقابل مدیران ارشاد و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: تامین مسائل رفاهی اصحاب رسانه نیازمند همکاری اداره کل ارشاد استان با خانه مطبوعات است.

به گزارش خبرنگار برنا، موضوع ساماندهی آگهی‌ها که در این جلسه مطرح شد علاوه بر اینکه یکی از مصوبات وزارت ارشاد است پیش از این توسط معاون مطبوعاتی وزارت نیز اعلام شده است.

همچنین مبحث مرتبط با مطالبات مطبوعات از ادارات و سازمان‌ها نیز در این جلسه عنوان شد که با قول مساعد مدیرکل برای همکاری روبه‌رو شد.