به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ، برگزیدگان بخش های مختلف این جشنواره ، برگزاری مراسم اختتامیه در تالار گلشن بجنورد  از سوی هیئت داوران آن  معرفی و در حضور مسئولان و در جمع علاقمندان و هنرمندان تقدیر شدند.

براین اساس  هیئت داوران بخش فیلم  شامل آقایان شاهد احمدلو، مازیار فکری ارشاد و رضا فرهمند آثار و نفرات برگزیده  را به شرح ذیل اعلام کردند:

١- بهترین فیلم چشم انداز  سرزمین من

ضمن تقدیر از «فیلم طبیعت خراسان شمالی »، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر، تندیس جشنواره و مبلغ ١٠ میلیون ریال به «رضا غلامی» برای فیلم «یعقوب پسر جرگلان» تعلق گرفت.

٢-بهترین فیلم نام سال «اقتصاد مقاومتی»

ضمن تقدیر از «مردها برابر ترند »، ساخته رضا غلامی مطلق، جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال  به «ابراهیم مسبوق» برای فیلم «زندگی قاسم» تعلق گرفت.

٣-بهترین فیلم فارغ التحصیلان

جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال 《٥ و ١٠ دقیقه》 به کارگردانی «جواد درتومی» و 《ناصر فکور》

٤-بهترین فیلمنامه داستانی:

ضمن تقدیر از فیلمنامه «ابله » امید درتومی، جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال این بخش  به فیلمنامه «مادرانگی » امیر بیاتی رسید

٥- بهترین صدا برداری یا صداگذاری:

ضمن تقدیر از صدابرداری «زندگی قاسم» جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال  به صداگذاری  فیلم ناصر فکور«خیال باف» تعلق گرفت

٦-بهترین تدوین:

ضمن تقدیر از فیلم  «خیال باف»، جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال به فیلم «مردها برابرترند» رضا غلامی مطلق تعلق گرفت.

٧- بهترین تصویر برداری:

ضمن تقدیر از فیلم «زندگی قاسم» ساخته ابراهیم مسبوق، جایزه این بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٠ میلیون ریال  به 《علی گریوانی 》تصویر بردار فیلم «خیال باف» تعلق گرفت

٨-بهترین فیلم  تجربی:

جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٥میلیون ریال به فیلم تجربی  « دومان»  ساخته سیامک فرهادی رسید

٩- بهترین فیلم  پویانمایی:

جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال به دلیل خلاقیت  قابل رشد  و ایجاز در بیان  مفهوم  به مجموعه  آثار «حسام الدین جواد زاده » («تجربه » و «آب»)  تعلق گرفت

١٠- بهترین فیلم مستند:

جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال به مجموعه آثار «رضا غلامی»  دو فیلم «مردها برابر ترند »،«یعقوب پسر جرگلان» رسید

١١- بهترین فیلم داستانی:

جایزهاین بخش شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریال، به 《ناصر فکور》 کارگردان فیلم «خیال باف» اهدا کرد.

١٢- جایزه  ویژه هیئت داوران شامل لوح تقدیر، ٥میلیون ریال  به آقای امینی راد، بازیگر فیلم «دومان» اهدا شد.

١٣- جایزه  ویژه هیئت داوران شامل لوح تقدیر، ٥ میلیون ریال به واسطه خلاقیت بصری  در ارائه مفاهیم  انسانی، به فیلم«زندگی قاسم» ساخته ابراهیم مسبوق تعلق گرفت.

١٤-جایزه  ویژه  هیئت داوران شامل لوح تقدیر،٥ میلیون ریال به مستند عباس رستگار «فیلم طبیعت خراسان شمالی » اهدا شد

١٥- جایزه ویژه فیلم داستانی جایزه شامل لوح تقدیر، ٥میلیون 《مرتضی صفا منصوری》کارگردان فیلم  «خرید» اهدا شد

*بخش فیلمنامه مکتوب:

١- جایزه فیلمنامه آزاد شامل لوح تقدیر و تندیس جشنواره و ١٥ میلیون ریالبه مجموعه آثار《علی بناییان》 رسید.

٢- جایزه  ویژه  نام سال (اقتصاد مقاومتی) شامل لوح تقدیر،تندیس جشنواره ١٠میلیون ریال  به احمد ربانی برای فیلمنامه «حال و روز ما» رسید

٣-جایزه ویژه فارغ التحصیلان شامل  لوح تقدیر،تندیس جشنواره ١٠میلیون ریال به 《علی حیدری》 به فیلمنامه  «بیچاره  مگس» اهدا شد.

*هیئت داوران بخش فیلم یک جایزه ویژه تقدیر نیز داشت که از «رضا خدادادی»  به واسطه تلاش  در عرصه  سینمای مستقل با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره و مبلغ ٥ میلیون ریال تقدیر کرد.

در این بخش اعضای هیئت داوری  با حذف جایزه  کارگردانی  پیشنهاد کردند که جایزه مذکور را در میان  برندگان جوایز ویژه تقسیم  شود.

در بخشی دیگر همچنین هیئت داوران بخش عکس نیز  شامل آقایان حیدر رضایی، ناصر محمدی و علیرضا عطاریانی منتخبان این بخش را به شرح ذیل اعلام کرد:

*در بخش آزاد:

عباس رستگار، رتبه  اول از شهرستان بجنورد

مریم داورنیا،  رتبه دوم   از شهرستان بجنورد

پیمان حمیدی پور، رتبه سوم از شهرستان بجنورد

*در بخش ویژه:

امید شکری، رتبه  اول از شهرستان بجنورد

پدرام اجتماعی، رتبه  دوم از شهرستان بجنورد

امید حسن نیا، رتبه  سوم از شهرستان بجنورد

هیئت داوران این بخش همچنین فاطمه قلی زاده از آشخانه، سعید طلوعی از شیروان، رضا نبوی چری از فاروج و جواد حسن پور از اسفراین به عنوان برگزیدگان شهرستانهای مختلف استان اعلام کرد.