چطور برسیم؟

برای سفر به خوزستان راه‌های زیادی وجود دارد.شما می‌توانید خودتان را با قطار به خرمشهر و اهواز برسانید.یا با اتوبوس به هر کدام از شهرهای جنوبی بروید و یا اگر دوست ندارید زیاد وقتتان را در راه باشید، از یکی از آژانس های مسافرتی بلیط هواپیما تهیه کنید.بنابراین راه های زیادی برای رسیدن به خوزستان دارید.فقط یادتان باشد که برای تهیه بلیط خیلی سریع اقدام کنید.

کجا بگردیم؟

معمولا سفر به خوزستان از اهواز شروع می شود. اهواز دیدنی های زیادی دارد. بقعه علی ابن مهزیار. پارک لاله ، پارک جزیره ، پارک ساحلی کیان پارس ، پارک و باغ وحش ساحلی ( زیر پل پنجم). پارک ساحلی شقایق( قوری)،‌ پارک جنگلی گمبوعه ، بازار سرپوشیده امام خمینی ، بلوار ساحلی. پل سفید. برای قایق سواری نیز می توانید به پارک ساحلی کیان پارس یا زیر پل سفید یا پارک شقایق بروید. علاوه بر اهواز،شوشتر نیز جاهای دیدنی زیاد دارد. آبشارهای شوشتر یکی از زیباترین مناطق خوزستان است. قلعه سلاس ، امام زاده عبدالله ، بند میزان، مسجد جامع شوشتر،‌ بازار قدیمی و باغ های اطراف شوشتر نیز دیدنی هستند. در دزفول نیز حتما سری به پل قدیم ، بقعه سبز قبا ، سد زیبای دز ، سد تنظیمی علی کله ، آرامگاه یعقوب لیث ، بازار سنتی ، امام زاده رود بند ،) و باغ های مرکبات این شهر بزنید. در شوش هم می توانید ، شهر باستانی آپادانا و آرامگاه دانیال نبی را ببینید که بسیار زیباست. اگر به شوش سفر می کنید،در فاصله 20-30 کیلومتری شوش نیز زیگورات قدیمی چغازنبیل را حتما ببینید.علاوه بر این شهرها، آبادان و خرمشهر نیز شهرهای دیدنی استان خوزستان است.

چی بخوریم؟

غذاهای خوزستان معمولا ادویه زیادی دارند ولی  اکثرا خوشمزه هستند. اگر اهل غذاهای دریایی هستید،در خوزستان می توانید غذاهای دریایی مختلفی پیدا کنید.از ماهی زبیدی تا میگوهای خوشمزه در شهرهای مختلف استان پیدا می شوند. علاوه بر این ها در شوشتر می‌توانید،خوردن آش به عنوان صبحانه را امتحان کنید.اگر هم اهل غذاهای محلی هستید خوردن سمبوسه،فلافل و قلیه ماهی را امتحان کنید.اگر هم نمی خواهید تغییری در برنامه غذاییتان ایجاد کنید،اصلا نگران نباشید در شهرهای مختلف خوزستان می توانید هر نوع غذایی که می خواهید، پیدا کنید.

چی بخریم؟

صنایع دستی دزفول مانند کارهای چوبی و خراطی ها، انواع محصولات نمدی، جانماز ها و ملافه های دست بافت شوشتر، جارودستی های بافته شده از برگ نخل، سدر ، گلیم های شوشتر ، خرما و ...سوغاتی های شهرهای مختلف خوزستان را تشکیل می دهند که می توانید برای دوستانتان یادگاری بخرید.