به گزارش خبرگزاری برنا در ایلام، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، از اعزام ۳۵ نفر از فعالان و نخبگان برادر عضو کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد این استان به همایش اندیشه‌های آسمانی خبر داد.

حجت الاسلام چراغی پور، بابیان اینکه این دوره آموزشی برای برادران و خواهران عضو کانون‌های مساجد برگزار می‌شود، افزود: تداوم و تعمیق ارزش‌های دینی و فرهنگی در بین جوانان و نوجوانان، شناسایی نخبگان و فرهیختگان کانون‌های مساجد در سراسر کشور و تعامل  اعضای کانون‌های سراسر کشور باهم از اهداف برگزاری این دوره است.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، ابراز کرد: همچنین در این دوره، کانون‌های فرهنگی و هنری از فعالیت‌ها و برنامه‌های یکدیگر مطلع شده و در این دوره اعضای کانون‌ها ضمن زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) از کلاس‌ها  و دوره‌های آموزشی با حضور اساتید حوزه و دانشگاه نیز برخوردار خواهند شد.

 حجت‌الاسلام چراغی پور، یادآور شد: این دوره آموزشی برای برادران عضو کانون‌های مساجد استان ایلام در 5 شهریور سال جاری تا 9 شهریور برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان باید حداقل 20 تا 30 سال سن  و دارای مدرک دیپلم تا لیسانس باشند.

 وی، بابیان اینکه 75 درصد از نخبگان اعزامی از کانون‌ها شهری و 25 درصد از مناطق روستایی خواهد بود، گفت: اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری فعال، صاحبان ایده‌ها و طرح‌های نو، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری ویژه و حضور در برنامه‌های کانون‌های مساجد ازجمله شاخص‌های اعزام اعضای کانون‌ها خواهد بود.

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در پایان افزود: همراه این کاروان اعزامی از استان ایلام 2 نفر از روحانیون فعال در کانون‌های مساجد استان در راستای انجام فعالیت‌های دینی و مذهبی در مدت برگزاری این دوره آموزشی اعزام می‌شوند.