به گزارش برنا از اصفهان فریدون اله یاری در نشست خبری کنفرانس بین المللی کیفیت خدمات در مهمان نوازی و گردشگری ادامه داد:با نگاهی به سیر تطور تاریخ ایران در می یابیم که تمامی گردشگرانی که در طول تاریخ از ایران و اصفهان دیدار داشته اند از میهمان نوازی ایرانیان در آثار خود سخنها رانده اند.

وی تأکید کرد: بدون شک با بررسی استاندارد های بین المللی گردشگری چنین می توان برداشت نمود که خدمات پذیرائی یکی از مهم ترین شاخصه های ارائه خدمات در راستای جذب گردشگر به شمار می رود، لذا با توجه به عزم جدی دولت برای توسعه صنعت گردشگری معتقدیم، توسعه نرم افزاری صنعت گردشگری یک نیاز ملی است که امروزه همپای توسعه زیر ساختهای گردشگری نقش مهمی در توسعه متوازن این صنعت در کشور می تواند ایفا کند.

 اله یاری در ادامه سخنانش افزود: با این وصف و با تکیه برمیهمان نوازی ایرانیان که ریشه در تاریخ کهن آنان دارد و به عنوان میراث فرهنگی ناملموس مطرح است می توانیم در بخش توسعه نرم افزاری گردشگری ایران گام برداریم.

وی در زمینه چگونگی برگزاری این همایش عنوان کرد: همایش کیفیت خدمات میهمان نوازی در صنعت گردشگری ایران در تاریخ 26و27 تیر ماه سال جاری با همکاری اداره کل، استانداری اصفهان، شهرداری اصفهان، اتاق بازرگانی و با حضور میهمانانی از کشور های آمریکا، اسپانیا، کرواسی، کره جنوبی، پرتغال و چین برگزار می شود.

وی همچنین تصریح کرد: در این همایش چهار کارگاه  تخصصی گردشگری برگزار و در این نشست ها 150 مقاله تخصصی ارائه خواهد شد.

 مدیر کل میراث فرهنگی استان ضمن تشکر از دکتر جعفر جعفری به عنوان برگزار کننده و دبیر علمی همایش از وی به عنوان یکی از چهره های بین المللی گردشگری یاد کرد که حضور وی بر غنای همایش خواهد افزود.

اله یاری همچنین در ادامه این نشست در پاسخ به سؤال یکی از خبر نگاران در باره وضعیت خدمات گردشگری فعلی ایران اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین مشکلات گردشگری داخلی ایران عدم توزیع نامناسب تعطیلات در طول سال است به گونه ای که در تعطیلات عید فطر امسال برخی شهرستان های استان اصفهان پذیرای بیش از 100000 گردشگر بوده اند، لذا اقامت این تعداد گردشگر در شهرستان های کوچک استان، آنهم درمدت زمان کوتاه باعث بروز مشکلاتی در زمینه ارائه خدمات در شهر های کوچک خواهد شد، با این وصف در برنامه ششم توسعه به دنبال توسعه ظرفیت اقامت استان از 16500تخت  به 80000 تخت هستیم.