به گزارش برنا،مسعود امامی یگانه پیش از ظهر امروز در جلسه نمایندگان کارگروه‌های تخصصی شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل اظهار داشت: براساس هدفگذاری‌های انجام شده  مانور ساعت صفر در یکی از شهرستان‌های استان اردبیل برگزار خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان اردبیل بیان کرد: هدف از برگزاری این مانور ارزیابی و سنجش میزان آمادگی و توانمندی دستگاه‌های امدادی، نظامی و خدماتی در شرایط وقوع حادثه است تا بتوانیم با شناسایی ضعف‌ها و نواقص آمادگی هر چه بیشتر نیروها را مهیا سازیم.

وی با بیان اینکه میزان مشارکت و مدیریت هماهنگ و یکپارچه دستگاه‌های عضو مدیریت بحران در این مانور ارزیابی می‌شود، گفت: تمرین‌های میدانی و عملیاتی سطح آمادگی دستگاه‌ها و نحوه مقابله به موقع و سریع با مخاطرات طبیعی را ارتقا می‌دهد و لازم است اعضای مدیریت بحران بهره‌گیری مناسب از همه امکانات، تجهیزات و نیروهای آموزش دیده را با تمرین‌های مستمر در دستور کار قرار دهند.

امامی یگانه آشنایی عموم مردم با مخاطرات طبیعی و افزایش ایمنی در سطح جامعه برای مدیریت شرایط بحرانی را از جمله اهداف دیگر برگزاری این مانور برشمرد و افزود: باید میزان تاب‌آوری جامعه در برابر مخاطرات با ارایه آموزش‌های متنوع به مردم افزایش یابد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل ارائه آموزش‌های عمومی مقابله با بحران را از اولویت‌ برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام شده تا در طول سال و در مناطق مختلف استان مردم از آموزش‌های لازم در این حوزه بهره‌مند شده و آمادگی لازم را برای مقابله با بحران کسب کنند.