به گزارش برنا،میرآرمان واعظی عصر امروز در بازدید از طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه شورابیل اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های شیلات استان اردبیل اجرای موفق طرح رهاسازی بچه ماهی سفید در دریاچه‌ها و سدهای استان است که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده 13 میلیون بچه ماهی سفید در دریاچه‌ها و سدهای استان اردبیل در منابع آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی مزارع خرد و منفرد رهاسازی می‌شود.

وی افزود: استان اردبیل با توجه به شرایط هوایی مناسب و داشتن سدها و دریاچه‌ها منطقه بسیار مهمی برای پرورش و تولید ماهی است که در این زمینه شیلات استان اردبیل  برنامه‌ریزی‌های اساسی دارد و در طول چندین سال گذشته اقدامات قابل توجهی انجام داده که امیدواریم هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: خوشبختانه طرح پرورش ماهی در قفس در سدهای استان نیز هم‌اکنون با موفقیت اجرا می‌شود که انتظار می‌رود با اجرای این طرح گام برگی در توسعه پرورش ماهی در قفس در اردبیل برداشته شود و شاهد توسعه و پیشرفت بخش شیلات استان در آینده‌ای نزدیک باشیم.

واعظی با اشاره به این که 500 منابع آبی و مزرعه در استان اردبیل وجود دارد، بیان کرد: با پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود امسال تولید ماهی در استان اردبیل به 10 هزار تن برسد که این یک خروجی بسیار موفق در تولید ماهی است و امیدواریم در سال‌های آتی به همین منوال ادامه یابد.

وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام یافته پرورش 100 تن ماهی سردآبی و گرم‌آبی در قفس پیش‌بینی می‌شود که به همین منظور اقدامات لازم و اساسی انجام یافته و در 5 سد پرورش ماهی در قفس در دستور کار قرار داده شده است که به طور حتم از این پس نیز توسعه خواهد یافت.