به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین، علی محمد پورکریم مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین در شورای مسکن استان ضمن اشاره به تصویب افزایش وام مسکن مهر از 30 به 40میلیون در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن به دستگاه های ذیربط اظهار کرد: طی مکاتبه ای از سوی وزارت راه و شهرسازی با استانداران، به تکمیل و واگذاری تمامی واحدهای پروژه مسکن مهر تا پایان دولت تاکید و تکلیف شده است.

وی ادامه داد: در این راستا مقرر شد برنامه زمان بندی اتمام و تعیین و تکلیف واگذاری واحدهای مسکن مهر تهیه و از سوی دستگاه های مرتبط به راه و شهرسازی اعلام شود.

پورکریم با بیان اینکه از 58000واحد مسکن مهر در استان واگذاری حدود 6100واحد باقیمانده است عنوان کرد: بیشتر این واحدها به یاری خدا تا پایان دولت یازدهم افتتاح شده و به بهره برداری می رسد.

این مقام مسوول یادآور شد: برخی از واحدها نیز مربوط به پروژه های فرهنگیان و همچنین شهرداری می باشد که تنها از تسهیلات مسکن مهر استفاده کرده اند و امیدواریم با پیگیری دستگاه های متولی اجرای آنها به پایان برسد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهم نامه ای که برای تامین مسکن محرومین بین استانداری و کمیته امداد امام خمینی(ره) منعقد شد 1200واحد به محرومین اختصاص می یابد تا با اقدامات لازم مراحل واگذاری انجام شود که البته تاکنون اقدامی از طرف دستگاه متولی یعنی کمیته امداد امام خمینی(ره)  صورت نگرفته است.

پورکریم گفت: طی مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش وام 30 به 40میلیونی به دستگاه های زیربط اعلام شده است که این افزایش با دو شرط فعال بودن پروژه و درا بودن عضو موثر اعمال می شود.