به گزارش برنا آذربایجان غربی، مهرداد سلامتی، معاون خدمات شهری شهردارارومیه در گفت وگو با واحد خبر شهرداری با اشاره به  تلاش های مدیریت شهری ارومیه با آغاز بارش ها  از ظهر دیروز، گفت:  بیش از 2 هزار نیرو تلاشگر پرسنل سازمان های خدمات رسان  شهرداری ازجمله خدمات موتوری، مدیریت پسماند، زیبا سازی،  فضای سبز،  مدیریت بحران و   سازمان آتش نشانی شهرداری  با حضور در معابر شهر ارومیه، مشکلات ناشی از بارش برف را مدیریت و رفع کردند.

سلامتی افزود: از اولین ساعات بارش زمستانی در مرحله اول کلیه شریانات اصلی و فرعی برف روبی گردید و در مرحله دوم نیز با نمک پاشی کلیه معابر در برابر یخ بندان ایمن شده و عبور و مرور به سهولت انجام می پذیرد.

معاون خدمات شهری همچنین با اشاره برف تکانی درختان، تاکید کرد: با توجه با بارش حجم زیاد برف، عوامل شهرداری برای جلوگیری از شکسته شدن شاخه های درختان اقدام به برف  تکانی درختان در نقاط مختلف شهر نمودند.

وی  در خصوص جزئیات عملیات زمستانی گفت: اکیپ ماشین آلات سازمان های خدمات رسان شهرداری ارومیه به تعداد21 گریدر بخش خصوصی و امانی، 30 دستگاه  کامیون، 8 دستگاه تیغه برف روب، 6 دستگاه نمک پاش ، یک عدد دستگاه برف تکانی ، واتر جت و 6 دستگاه مینی لودر با آماده باش کامل  همزمان با بارش برف اقدام به برف روبی و رفع مشکلات ناشی از برف نمودند.

سلامتی خاطر نشان کرد: با شدت گرفتن بارش های برف از ساعت 21 دیشب به بعد ، ماسه بادی برای ایمن‌سازی معابر شهری به اندازه کافی در معابر برف گیر شهر  ارومیه پخش  گردید.

آماده باش نیروهای مدیریت شهری ارومیه

وی در پایان با بیان اینکه مدیریت شهری با برنامه ریزی از ماه های  گذشته برای بارش احتمالی باران و برف در آماده باش کامل است، گفت: شهرداری ارومیه برای جلوگیری از بروز آب گرفتگی های معابر، در چندین نوبت همه کانال ها، رودخانه ها و مسیل های شهر لایروبی شده است .

معاون خدمات شهری شهرداری ارومیه با بیان اینکه اکنون  تردد شهروندان به راحتی صورت می پذیرد و تلاش های زحمتکشان مدیریت شهری ارومیه برای رفع مشکلاتی ناشی از برف همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: شهروندان ارومیه ای می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه آبگرفتگی و برف‌روبی با شماره‌های 137 و سامانه پیامکی  1441137  در ارتباط باشند تا موارد در اسرع وقت پی‌گیری شود.

شهروندان گرامی با ارسال نظر و انتقادو پیشنهاد؛  ما را در توسعه و زیبایی اورمیه یاری کنید.