به گزارش برنا از شهرکرد؛ معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی این اداره کل از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان کوهرنگ خبر داد و افزود : این نمایشگاه به مدت 9 روز  تا هفدهم اردیبهشت ماه سال جاری برای بازدید علاقه مندان بصورت آزاد و رایگان از ساعت 9 صبح لغایت 18 عصر در محل ساختمان موزه آب شهرستان مذکور دائر می باشد.

مهرداد رئیسی با بیان اینکه بیشتر شرکت کنندگان از استانهای فارس، البرز، اصفهان و چهارمحال و بختیاری می باشند افزود : این نمایشگاه با همکاری پژوهشکده هنر به سرپرستی آقای مجید اکبری برگزار می شود.

رئیسی هدف از برگزاری این نمایشگاه را شناخت ، معرفی و عرضه محصولات و همچنین حمایت از تولیدات هنرمندان رشته  صنایع دستی دانست  و گفت : نمایشگاه صنایع دستی دارای 15 غرفه شامل چرم، گلیم، مسگری، چوغا، صنایع دستی عشایری، تابلو فرش و ... می باشند.

وی  صنایع دستی را از دو بعد هویت سازی و هنری و اقتصادی مهم ارزیابی کرد و گفت : صنایع دستی یک رشته هویت بخش و اصالت بخش به یک جامعه می باشد که ریشه و تمدن یک جامعه را معرفی می کند و در بعد هنری و اقتصادی هم از ارزش بالایی برخوردار بوده چرا که باعث رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی یک جامعه شود که میتواند سهم بالایی در توسعه اقتصادی ، اشتغال ، ارزآوری و ... داشته باشد .