به گزارش خبرنگارخبرگزاری برنا ازلرستان، هوشنگ بازوند روز شنبه در جلسه ستاد احیا ظرفیت های راکد استان  گفت: 618 طرح نیمه کاره و تعطیل با سرمایه ای به ارزش 16 هزار و 530 میلیارد ریال در این استان وجود دارد.

 وی گفت:افزود: از این تعداد 298 پروژه راکد نیمه تمام و 320 پروژه به صورت راکد تعطیل شده است.

وی اظهار داشت: اتمام و راه اندازی این تعداد طرح و گردش هزاران میلیارد ریال در اقتصاد این استان از مطالبات به حق مردم است که باید با برنامه ریزی و همکاری دستگاه های مرتبط این مهم محقق شود.

بازوند با اشاره به اینکه برخی از طرح های استان پس از حدود 20 سال همچنان راکد هستند افزود: به همین منظور ستاد احیا ظرفیت های راکد استان با حضور دستگاه های اجرایی مرتبط ، ارگان های نظارتی و بازسی ، دادستانی، دیوان محاسبات و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: در جلسات گذشته این ستاد 74 طرح نیمه تمام و راکد که در اختیار بانکها بود تعیین تکلیف شده و فرصت درخواستی بانکها برای رسیدگی به این طرح ها روبه اتمام است.

استاندار لرستان گفت: از مجموع طرح های راکد و نیمه تمام فعلی، 148 مورد مربوط به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، 194 مورد در حوزه جهادکشاورزی، 121 مورد صنعت و معدن ، 141 مورد در محدوده شهرک های صنعتی و 14 طرح در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری می باشد.

بازوند اضافه کرد: چنانچه مدیر دستگاهی یک یا چند واحد اقتصادی را در اختیار گرفته و موجب رکود و تعطیلی طرح شده ، دادستان باید به عنوان مدعی العموم در این خصوص پیگیری کند.

وی اظهار داشت: تعیین تکلیف این طرح ها مطالبه جدی مردم بوده و تاکنون طرح های مختلفی از جمله نیز مجتمع کشت و صنعت، کفش غزال پس از 14 سال و ایستگاه پمپاژ فیض آباد پس از 11 سال راه اندازی شده اند.

وی گفت: همچنین اموال گروه امیر منصور آریا نیز در حال بررسی بوده و تا کنون حدود 90 درصد از کار تعیین تکلیف این اموال انجام شده است.