به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، "سید سعید شاهرخی" با اعلام رسمی پایان زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۰۲ نفر در لرستان برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی داوطلب شدند.
وی افزود: در بین ثبت نامی های مجلس شوری اسلامی داوطلب اقلیت های مذهبی نداشته‌ایم.
رییس ستاد انتخابات استان لرستان با اعلام این که به دستور وزیر کشور کار ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۱ امشب جمعه تمدید شده بود افزود: از تعداد داوطلبان ثبت نامی در لرستان ۵۱ نفر دارای مدرک تحصیلی دکتری، ۸ نفر حوزوی، ۱۷ نفر لیسانس و ۲۲۶ نفر فوق لیسانس هستند.
شاهرخی با اشاره به ثبت نام ۲۰ داوطلب زن در انتخابات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همچنین ۲۸۲ داوطلب مرد در انتخابات مجلس ثبت نام کرده‌اند.
شاهرخی آمار ثبت‌نام کاندیداهای مجلس به تفکیک حوزه‌های انتخابیه را به شرح زیر و به ترتیب حروف الفبا اعلام کرد:

 

الیگودرز 17 نفر
بروجرد و اشترینان 56 نفر
پل‌دختر 13 نفر
خرم‌آباد و چگنی 87 نفر
دلفان و سلسله 36 نفر
دورود و ازنا 44 نفر
کوهدشت و رومشکان 49 نفر

 

با پایان یافتن مهلت ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی 85 داوطلب نمایندگی برا ی حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی ثبت نام کردند.

از این تعداد داوطلب نمایندگی برای حوزه انتخابیه خرم‌آباد 78 نفر مرد و 7 نفر زن هستند. از میان داوطلبان 12 نفر دارای مدرک تحصیلی دکترا، 70 نفر مدرک کارشناسی ارشد و 3 نفر نیز مدرک کارشناسی می‌باشند.

اسامی   داوطلبان  حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی (87 نفر):
کلثوم بیرانوند، سید محمد قاسمی، ماشاءالله حیدری‌مقدم، رضا رحیمی‌نسب، محمدرضا ملکی‌راد، مرتضی محمودوند، جواد درویش‌وند، آقارضا فتوحی، محمدرضا ملکشاهی‌راد، مهرداد ویسکرمی، حسین‌رضا جمشیدی، فتح‌الله حسنوند، صادق امرایی، سید عیسی موسوی‌نژاد، نورمحمد فردی‌بیرانوند، فیروزه غضنفری، اعظم محمدی‌نیا، بهرام دلفان، حمید رشیدی، علی‌مراد صفری‌احمدوند، محمد دوستی‌زاده، امیر بیرانوند، فرود پیرداده‌بیرانوند، نادر حافظی، بهروز دریکوند، بیژن حسین‌پور، آرش میراسماعیلی، امیرناصر غلامرضایی، ایرج عبدی، قاسم سعیدی‌تبار، محمد(صیدمحمدخان) بیرانوندی، شاپور بیرانوند، حامی هاشمی‌نیک، علی کوشکی، کورش فولادی، نصرالله مرادی‌فر، محمد علی‌زاده، بهزاد مؤمنی‌مقدم، عصمت‌الله ساکی‌زاده، نصرت‌الله جهانی‌چگنی، مهرنوش کریمی، فریده بزن‌بیرانوند، محمدرضا سپهوند، قدرت‌الله ایمانی، علی سوری‌خرم‌آبادی

اسامی برخی داوطلبان حوزه انتخابیه بروجرد و اشترینان (56 نفر):

علاء‌الدین بروجردی، هادی مقدسی، عباس گودرزی، حسن کره‌رودی، بهرام بیرانوند، فاطمه مقصودی، محسن روح‌بخشان، محمدحسن ستاری، حمیدرضا صارمی، محمدرضا صارمی، محمدحسن مقدسی، محمد پرهام، بهروز کریمی‌روزبهانی، علی‌رضا مرادی، علی‌محمد گودرزی، قاسم دیبایی‌گودرزی، محمد ابوالفتحی، فرج‌الله شاهوردی‌زاده، فریبرز محسنی، حبیب‌الله معظمی‌گودرزی، محمد رافع، رضا الیاسی، محمد جودکی، نسیم درویش‌زاده، محمد زیار، مجید شمسه، علی صابرپور، لیلا عالی‌منش، فرشاد علیاری، علی خاتمی، حسین فرمان‌بردار، بهروز کریمی، محمد کبودوند، مجید گودرزی، مسعود گودرزی، بیژن گودرزی، علی لطفی، عبدالامیر محسنی، فریبرز محسنی، محمد یاری، مرتضی نقدی، محمد نصرالهی، علی‌عباس نصرالهی، محمود مهدوی‌فر، عزت‌الله نباتی

 

اسامی برخی داوطلبان حوزه انتخابیه سلسله و دلفان (36 نفر):

داوطلبین دلفان (21 نفر)‌: بهروز رشیدیان، سیروس کاظمی‌‌راد، ابوالقاسم خسروپور، رسول بهمانی، محمدامین رضوانی، ربیع صادقی، سیدعلی نوربخش، علی مرادی‌کاکاوند، علی چراغیان، افسر موموندی‌کاظمی، علی (عالی) رستمیان، رضا رضایی، بهروز خیری‌چراغ، احسان چراغیان، حمید نظری، یوسف میرزائیان، علی حاجی‌پور، فرهاد نظریان، احمد سبزیان، یدالله فلاحی، امین وشنی

داوطلبین سلسله (15 نفر): سجاد حقی‌آبی، کورش محمدی، یحیی ابراهیمی، وحید حسنوندی، عظیم دادگر، منوچهر عبدی‌پور، حمیدرضا شیراوند، حمیدرضا فرخ‌شاهی‌، عباس حسنوند، سعید حقیقی، هادی احمدی، حجت‌الله خدایی‌سوری، علی‌باقر طاهری‌نیا، احمد عادلی، علی نوریان

برخی کاندیداهای حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان (49 نفر):

بنیاد شهمرادی، حاج‌علی شیراوند، احمد رحمتی، علی شاهرخی‌قبادی، بهروز بیگی‌زاده، صیدعلی کورانی‌فر، علی امامی‌راد، الهیار ملکشاهی، فریبا تیموری‌آزادبخت، میترا تیموری، کامران تیموری، محمد آزادبخت، یونس آزادبخت، یونس امرایی، کرم‌رضا پیریایی، طهماس علی‌پوریان، امیر نوری‌کیا، فردین گراوند، ایوب گراوند، احمد رضایی، مراد عبدالهی، هادی قبادی، عباس حسنی‌تبار، مصطفی جمشیدی‌کیا، علی‌رضا غلامی، میرزا میرزاپور، مراد ویسی، علی رحیمیان، مجتبی صفایی‌نژاد، فریبا مرادپور، محمد مرادی‌زاده، آذر مهدی‌پناه، اردشیر سوری، بهزاد رشیدی، بهزاد خسروی، مهرداد باقری و ... (این فهرست نیازمند تکمیل است)

برخی داوطلبان حوزه انتخابیه پلدختر و معمولان (13 نفر):

علی کائیدی، فرشاد کاوه، مصطفی چراغی، علی‌همت محمودنژاد، سید مرتضی شاهرخی، علی فروتن، غلامرضا کوشکی، کرامت خانی‌پور، یعقوب شهسواری، صحبت‌الله دستیاری، شهریار فرجی‌نصیری، سید حمیدرضا کاظمی و صمد بولفتح

نام کاندیداهای حوزه انتخابیه الیگودرز (17 نفر):

محمد خدابخشی، حجت رحمانی، محمدتقی توکلی، مصطفی توکلی، هادی نجفی، محمدناصر بابایی، علی‌محمد احمدی، داراب گنجی، علی طاهری، منوچهر کاظم‌اصلانی، سمیه شیخ‌انصاری، محمود تسلیمی، مازیار قاسمی‌گودرزی، باقر ولیان، سعید عابدینی، رمضان اسکندری‌بساک و مسعود گلپایگانی

اسم کاندیداهای حوزه انتخابیه دورود و ازنا (44 نفر):

سید محمد‌صادق فاطمی‌منش، مصطفی رشیدی، حسین گودرزی، منوچهر گودرزی، محسن صادقی، مصطفی یاراحمدی، سیدمرتضی موسویان، عباس قائدرحمت، محمد قائدرحمتی، حسین پاپی، میرزاحسین سالاروند، محمد‌رضا ساکی، محمد والی‌پور، هادی ورمزیار، حسن ورمزیار، ابوذر بهمنی، حمید نیک‌دل، یوسف موگویی، ایمان لشنی، مهدی حاجیوند، بابک ناصری، مسعود لک، اردشیر لک، اکرم حسن‌پور، گرشاسب مددی، جعفر عاروان، محسن نعمت‌الهی، مراد سلیمانی، اکبر خیری، غلام جمالی، مجید کیان‌پور، نصیر الیاسی، غلام‌رضا عبدالوند، سید محمد حبیبی و امیر‌ناصر مطیعی

 
قابل ذکر است برای مجلس هشتم 202 نفر، مجلس نهم 164 نفر وبرای مجلس دهم 302 نفر در لرستان نام‌نویسی کردند.

مهلت ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی 7 روز بود. ثبت نام تا پایان جمعه 4 دی‌ماه 94 ادامه ادامه داشت و همچنین اخذ رأی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان در روز جمعه 7 اسفندماه 94 در سراسر کشور خواهد بود.

 ثبت نام داوطلبین مجلس خبرگان رهبری در استان لرستان چهارشنبه گذشته با 19 نفر کاندیدا به پایان رسید.