به گزارش خبرگزاری برنا در  اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در مراسم استقبال از رئیس مجلس سنای لهستان که به دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی به ایران سفر کرده بود، با اشاره به سفر وزیر امور خارجه ی این کشور و هیئت ۱۰۰ نفره ی همراه در۳ ماه قبل گفت: در آن دیدار در خصوص سرمایه گذرای لهستان در ایران ، مبادلات گردشگری و ... صحبت شد که با سفر رئیس مجلس سنای لهستان به اصفهان این مباحث ادامه پیدا خواهد کرد.

بوگدان بورسویچ، رئیس مجلس سنای لهستان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در اصفهان و دیدار با دکتر زرگرپور گفت: در اروپا ضرب المثلی وجود دارد که می گوید تمام راه ها به رم ختم می شود و شنیده ایم که در مورد اصفهان نیز یک ضرب المثل و اصطلاح مشابهی وجود دارد که می گوید اصفهان نصف جهان است.

وی در خصوص هدفش از سفر به اصفهان، اظهارداشت:‌ در سفر به ایران با دکترلاریجانی، رئیس جمهور ایران و وزیر امور خارجه ایران مذاکرات خوبی داشتیم که نتایج خوبی داشت و در حال حاضر هم به اصفهان سفر کرده ایم چرا که اصفهان یک شهر شناخته شده در لهستان است و مردم لهستان در سفر به ایران حتما برای بازدید از اماکن تاریخی و جذابیت های اصفهان به این شهر سفر خواهند کرد.

رئیس مجلس سنای لهستان افزود: ورود ما به ایران لحظه ای حساس بود که برجام در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.