به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی؛ پس از دو دوره برگزاری با شکوه رویداد جهانی استارتاپ ویکند در ارومیه،‌دوره سوم این رویداد قرار است 23 تا 25 اردیبهشت در برج فناوری و کسب و کار ارومیه برگزار شود. یکی از مهمترین ویژگی های این دوره استفاده از متخصصان و مربیان مربیان بومی در کنار مربیان ایرانی از سایر کشورهای جهان (‌آیدا مویدزاده از سوئد و  علیرضا سیفی از آمریکا، سیلیکون ولی‌) می باشد.

همچنین در این رویداد سرمایه گذاران دولتی بسیاری مانند شهرداری ارومیه، مرکز رشد واحد های فناوری جهاد کشاورزی استان،‌ سازمان صنعت معدن و تجارت،‌ و همچنین شرکت شهرک های صنعتی استان آذربایجان غربی آمادگی خود را برای حمایت از ایده های برتر استارتاپ ویکند اعلام کرده اند.

در کنار حامیان دولتی حمایان رسانه ای بسیاری اعم از رسانه ها و خبرگزاری ها نیز این رویداد را پوشش خواهند داد. تیم های که در این استارتاپ ویکند برنده می شوند،‌ شانس حضور در رقابت جهانی استارتاپ ها Global Startup Battle را خواهند داشت. استارتاپ های برنده در Global startup Battle  سرمایه های کلانی برای شروع کسب و کار خود از طرف شرکت های سرمایه گذاری بزرگ جهانی خواهند گرفت.

دوره اول و دوم استارتاپ ویکند در مجموع با حضور نزدیک به 200 نفر کارآفرینان از شهر های مختلف در دانشگاه های ارومیه و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. با توجه به آمار های ارائه شده از طرف تیم برگزاری رقابت ها نزدیک به 70 ایده در این استارتاپ ویکند ها مطرح شد و 20 ایده از میان آنها به عنوان ایده های برگزیده توسط شرکت کنندگان انتخاب گشتند. همچنین جوایز زیر از طرف حامیان ملی و محلی برای تیم های منتخب در طول 2 رویداد اهدا گشتند:

  • اختصاص وام 5 میلیون تومانی و فضای کار از طرف مرکز رشد دانشگاه ارومیه
  • تخصیص وام 4 میلیون تومانی از طرف بانک قرض الحسنه مهر برای تیم های اول تا سوم
  • شانس رقابت با سایر برندگان استارتاپ ویکند های ایران در اسفند ماه سال 93 ( 13 تیم) و قرار گیری در بین 7 تیم برگزریده برای حضور در کنفرانس بین المللی پل برلین ( ارزش جایزه 10 میلیون تومان) حضور در کنفرانس بین المللی tedxkish برای یک نفر از اعضای تیم های اول تا سوم.
  • اختصاص دامین .co و استفاده از امکانات Amazon Web Services به ارش 650 دلار برای تیم های استارتاپ ویکند.
  • اختصاص دامین .ir و هاست سرور های پر قدرت شرکت کامپیوتری اسپیر به ارزش 1 میلیون تومان برای 3 تیم اول
  • اختصاص اعتبار 500.000 تومانی از طرف eventim.ir برای تمام اعضای تیم های اول تا پنجم
  • رویداد هایی مانند استارتاپ ویکند به عنوان ورودی برای جامعه و اکوسیستم کارآفرینی شناخته می شوند. دولت نیز به عنوان به عنوان کی از بازیگران اصلی اکوسیستم کارآفرینی وظیفه بهبود زیر ساخت ها و حمایت از فعالیت های ژیرامون کارآفرینی را دارد. در بسیاری از کشور ها دولت ها از برنامه آموزشی پیرامون کارآفرینی حمایت می نمایند. حمایت های دولت ها نیز همچنین می تواند در برگزاری دوره های آموزشی حول فناوری، طراحی و نوآوری و یا ایجاد و بهبود مراکزی که در آن، این گونه آموزش ها و حمایت ها ارائه می شوند باشد.

جهت اطلاع بیشتر می توانید به سایت رسمی این رویداد: www.swurmia.ir مراجعه کنید.