اولین مجتمع دیتا سنتر (مرکز داده) استان کرمانشاه ‌با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کلنگ‌زنی شد.  

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، محمود واعظی در مراسم کلنگ‌زنی این مجتمع به پتانسیل‌های ویژه‌ استان کرمانشاه در بحث توسعه‌ ICT در بخش‌های مختلف خصوصی و دولتی اشاره کرد و گفت: استان  کرمانشاه در سفر گذشته با مشکلات عدیده‌ای در بحث زیرساخت‌های مخابراتی مواجه بود که در همان سفر ‌طرح‌هایی برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی شد که خوشبختانه همه آن طرح‌ها امروز به بهره‌برداری رسیده است.

 وی افزود: برنامه‌های جدیدی در زمینه توسعه ICT کرمانشاه در این سفر تدوین شده است که برای اجرای این پروژه‌های گسترده نیاز است زیرساخت‌های استان مجددا افزایش پیداکند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اصلی‌ترین نیاز استان کرمانشاه را در این زمینه راه‌اندازی مرکز دیتا سنتر ذکر کرد و گفت: این مرکز برای راه‌اندازی و اجرای دولت الکترونیک و نیز علاقه‌مندی کرمانشاه برای تبدیل شدن به استان نمونه فضای مجازی کشور قطعاً یک نیاز اصلی به شمار می‌رود.  

واعظی در پایان گفت: خوشبختانه با توجه به محدودیت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، استانداری کرمانشاه زمینی را برای راه‌اندازی این مرکز در اختیار وزارتخانه قرار داده است که امروز توانستیم آن را برای شروع عملیات اجرایی پروژه کلنگ‌زنی کنیم.