امیررضا خادم پیش از ترک اردبیل در گفتگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: اتفاقات رخ داده در دیدار تیم های تراکتور سازی تبریز و نفت تهران براساس دستور رییس جمهور محترم از سوی دکتر گودرزی  وزیر محترم به جد درحال پیگیری است.

وی گفت: درحال حاضر وزیر محترم در تبریز حضور دارد و بنده از زمان حضور ایشان در تبریز تاکنون تماسی با وی نداشته ام و اطلاعی از آخرین جمع بندی ها ندارم ولی قطعا آخرین نتایج پیگیری ها از سوی دکتر گودرزی و وزارت ورزش و جوانان به اطلاع عموم خواهد رسید.

وی افزود: شخص وزیر با مدیران ذیربط استانی مذاکره کرده و رییس فدراسیون فوتبال هم در این زمینه به تبریز سفر کرده تا موضوع از نزدیک بررسی شود و یقینا با توجه به حضور و عزم جدی شخص وزیر درصورت تضییع حقی از ورزش آذربایجان  این حقوق استیفا می شود و با خاطیان نیز برخورد خواهد شد.

خادم بیان کرد: به عنوان عضوی از خانواده ورزش اعلام می کنم برای وزارت ورزش و جوانان تیم های آذربایجانی با دیگر تیم ها  تفاوتی ندارند و احتمال هرگونه تبانی و حق کشی برای هر استانی و تیمی ممکن است وجود داشته باشد که در این زمینه نیز بررسی خواهد شد.

وی به خبرنگار برنا گفت: در بسیاری مواقع اشتباهات داوری در دیدارهای حساس رخ می دهد که از کنار آن شائبه هایی نیز مطرح می شود و در باره دیدار تراکتور سازی و نفت نیز مسایلی مطرح شده که آماده ایم در صورت ارایه اسناد رسمی و توجیه منطقی، پیگیری های لازم را انجام دهیم.