حامد صدیقی در گفت‌وگو با خبرنگار برنا در یزد، افزود: فراخوان این جشنواره از ابتدای مهر توزیع شد و در نهایت 300 وبلاگ در این جشنواره نام نویسی کردند.

وی با بیان اینکه بیش از 200 وبلاگ یزدی نیز در این جشنواره شرکت کردند، خاطرنشان کرد: دارا بودن سایت اختصاصی جشنواره و ثبت نام و داوری الکترونیکی از نقاط قوت این جشنواره بود.

صدیقی در ادامه اسامی برندگان نخستین جشنواره وبلاگ نویسی دفاع مقدس یزد را به شرح ذیل اعلام کرد: علی پاپوش، وبلاگ خاکریز مجازی، محمدحسین نجفی، وبلاگ نقطه، علیرضا منتظری، وبلاگ حکایت سرخ، علی صالحی، وبلاگ نسل من از نسل تو چه می داند، سیده صدیقه عظیمی نیا، وبلاگ لاله باران، علی زارعزاده، وبلاگ شهدای مهریز و هشت سال دفاع مقدس، رضا متوسلیان، وبلاگ یاران احمد، سید عباس طباطبایی، وبلاگ پلاک 8، بهنام حاتمی، وبلاگ نشانی: بقره 54 ، محمد حسن كارگر، وبلاگ پایگاه شهید بستانی حوزه علمیه خان.

دبیر جشنواره افزود: همچنین از علی پاپوش در بخش رادیو اینترنتی، مهدی سهیلی مقدم در بخش فتوبلاگ، مهدی حکیمیان به عنوان کم سن ترین وبلاگ نویس و پایگاه مقامت بسیج آیت الله کاشانی به عنوان پایگاه برتر در وبلاگ نویسی تجلیل شد.

صدیقی در مورد نحوه داوری آثار نیز گفت: وبلاگ ها در دو مرحله داوری شدند، در مرحله اول وبلاگ ها از لحاظ قوانین عمومی مورد بررسی قرار گرفتند، وبلاگ هایی که قوانین را رعایت نکرده بودند حذف شدند.

وی افزود: در مرحله بعدی وبلاگ ها از لحاظ محتوایی و فنی مورد داوری قرار گرفتند، نمره فنی با دو برابر نمره محتوایی جمع شده و وبلاگ ها بر اساس نمره نهایی رتبه بندی شدند.

دبیر اجرایی نخستین جشنواره وبلاگ نویسی دفاع مقدس یزد، گفت: تعداد شرکت کنندگان در رشته های پادکست، ویدیوکست و فوتوبلاگ به حد نصاب نرسید لذا در این رشته ها برنده ای اعلام نشد و فقط از شركت كنندگان تقدیر شد.

صدیقی در پایان گفت: از سایر استان ها یکصد وبلاگ ثبت نام کرده بودند اما با توجه به اینکه آنها باید حداقل سه پست خود را به نقش رزمندگان یزدی در دفاع مقدس اختصاص می دادند و این امر صورت نگرفته بود از بین آنان برگزیده ای اعلام نشد.