به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، كرم‌رضا پیریایی در اولین مراسم تجلیل از مفاخر، پیشكسوتان، قهرمانان، مدال‌آوران ورزشی شهرستان بهار، با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت‌های نهم و دهم، اظهار داشت: قدم‌های برداشته شده در امر ورزش در دولت نهم و دهم می‌تواند سال 90 را سالی با نشاط همراه با موفقیت برای استان تبدیل كند.

پیریایی افزود: فرمانداران شهرستان‌های استان باید بدانند كه این مراسم‌، نگاه جدی استاندار، مدیران و مسؤولان استان به ورزش است.

استاندار همدان با تأكید بر برنامه‌ریزی برای ورزش استان در سال 90 تصریح كرد: قصد داریم با دعوت از رییس سازمان تربیت بدنی كشور و مجمع نمایندگان استان، از همه توان تربیت بدنی، نمایندگان و سایر مدیران، سال 90 را سالی پر خیر و بركت برای ورزش استان قرار دهیم و سالن های ورزشی استان تا خرداد سال 90 به بهره برداری برسد.

پیریایی با اشاره به افزایش روز به روز فضاهای ورزشی استان گفت: این افزایش در نوع خود برای جذب جوانان به امر ورزش تأثیرگزار خواهد بود.

وی برگزاری این مراسم را فرصتی تازه دانست و از فرماندار بهار خواست: از این فرصت برای تقویت ورزش استفاده كنند.

استاندار همدان تصریح كرد: این برنامه‌ها به قصد تقویت ورزش شهرستان‌ها اتفاق می‌افتد، تا ورزش استان را به جایگاه ویژه‌ای خود برسانیم.

پیریایی تجلیل از ورزشكاران را وظیفه مدیریت ارشد استان و سایر مدیران دانست و گفت: با این اوصاف وقتی همه شهرستان‌ها گام بزرگ خود را برای پیشرفت ورزشی شهرستان، استان و كشور بردارند، ما در هر مقطعی می‌توانیم نقش استان را نشان دهیم.

استاندار همدان وجود بیش از یك هزار نفر ورزشكار موفق در عرصه‌های استانی ملی و فراملی را افتخاری بی‌نظیر برای استان دانست و اظهار داشت: این تعداد ورزشكار نمره بسیار خوبی برای استان است كه كمتر استانی این تعداد ورزشكار موفق دارد.

وی نقش ورزش را در فرهنگ، رونق اقتصاد، سیاست، سلامت و موقعیت ملت‌ها تأثیرگزار دانست و گفت: برگزاری گسترده و مرتب مراسم تجلیل از ورزشكاران در شهرستان اهمیت این موضوع را می‌رساند.

پیریایی اضافه كرد: استان همدان با شرایط و فرصت مناسبی كه دارد می‌تواند بیشتر از این، خود را نشان دهد.

فرماندار بهار نیز این گونه تجلیل‌ها و حمایت‌ها را در تقویت ورزش استان تأثیرگزار دانست و گفت: این كار انگیزه لازم را برای موفقیت روزافزون ورزشكاران به وجود خواهد آورد.

نصرت‌الله گلكارزاده سلامتی و امنیت را دو نعمت بزرگ و مهم بیان كرد و اظهار داشت: در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ولایت فقیه، این دو نعمت بر جامعه ما حكمفرماست.