به گزارش خبرگزاری برنا از همدان؛ سرپرست گمرک همدان گفت: صادرات کالا از گمرک همدان در سال گذشته نسبت به سال 91 بیش از 316 درصد افزایش یافته است.

مرتضی نجفی مقدم افزود: صادرات کالا از گمرک همدان از 361 هزار و 541 تن در سال 91 به یک میلیون و 141 هزار و 491 تن در سال گذشته رسید.

وی گفت: ارزش دلاری کالاهای صادر شده در این مدت 170 میلیون و 269 هزار و 378 دلار گزارش شده که این رقم نیز بیانگر افزایش 34 درصدی صادارت از گمرک همدان به کشورهای هدف است.

وی اضافه کرد: عمده کالای صارداتی این استان شامل سیمان ، رب گوجه فرنگی، نمک صنعتی و خوراکی، کشمش، سفال، سیب زمینی، چیپس سیب زمینی، وازلین غیردارویی، چینی آلات بهداشتی، سیم و کابل آلومنیومی، شیشه دست ساز و لوله پلی اتیلن است.

وی گفت: در حال حاضر کالا و محصولات تولیدی این استان به 29 کشور جهان شامل عراق، ترکمنستان، اکراین، لهستان، روسیه سفید، رومانی، ازبکستان، انگلستان، ایتالیا، گرجستان و پاکستان صادر می شود.

وی اضافه کرد: همچنین روسیه، مالزی، امارات، قزاقستان، ترکیه، هند، قطر، ارمنستان، هلند، افغانستان، کویت، سوریه، مقدونیه، بلغارستان، آلمان، عربستان، عمان و چین دیگر کشورهای مقصد کالاهای تولیدی این استان هستند.