به مناسبت هفته تأمین اجتماعی، جمعی از مدیران ارشد تأمین اجتماعی استان با استاندار هرمزگان دیدار کرده و ضمن ارایه گزارشی از عملکرد یکسال اخیر تأمین اجتماعی هرمزگان در دولت تدبیر و امید، با نماینده هیأت دولت در فضایی صمیمی به گفتگو نشستند. 

به گزارش خبرگزاری برنا از هرمزگان، "جاسم جادری" استاندار هرمزگان در این دیدار طی اظهاراتی اساس تشکیل سازمان تأمین اجتماعی را برپایی عدالت در جامعه دانست و افزود: مبنای خلقت بشر نیز برهمین اساس بوده است.

وی در ادامه قرار گرفتن بیش از 50 درصد از جمعیت استان زیر چتر تأمین اجتماعی را دستاوردی قابل تقدیر و نیازمند شکرگذاری دانست.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با بیان این مطلب که تأمین اجتماعی قویترین سازمان به لحاظ نقدینگی و توان مالی در کشور است که در هشت سال گذشته ناملایمات زیادی را متحمل شد، تأکید کرد: امکانات تامین اجتماعی باید در خدمت طبقات زحمت كش جامعه به ویژه اقشار کارگری و مستمری بگیران قرار بگیرد.

وی متذکر شد: رعایت مسایل مالی در دولت دکتر روحانی که شعارش دولت راستگویان و درستکاران است، باید نصب العین همه مدیران این سازمان قرار گیرد.

استاندار هرمزگان خطاب مسئولان تأمین اجتماعی استان خاطرنشان کرد: این سازمان دارای حیطه کاری گسترده ای است. شما با طبقات آسیب پذیر جامعه سروکار دارید؛ اقشاری که در احادیث از آنها به عنوان عیال الله یاد می شود. بر همین اساس، باید قدر این موقعیت را به عنوان فرصتی برای خدمت به اهل و عیال خداوند بدانید.

جادری فلسفه حکومت جهانی حضرت مهدی(عج) را به پا داشتن عدالت دانست و گفت: کارکنان سازمان تامین اجتماعی باید به خود ببالند که در مسیر تحقق عدالت و حکومت امام زمان گام برمی دارند.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای موفق مسأله تأمین اجتماعی شهروندان موضوعی حل شده است، اضافه کرد: این سازمان بر پایه نظام عدالت بنیان گذاشته شده است. هر جا عدالت برقرار شد، گوشه ای از زمینه های ظهور امام زمان(عج) فراهم شده است و این رسالت بزرگ سازمان تأمین اجتماعی در ایران اسلامی است.

جادری در بخش دیگری از سخنان خود سازمان تأمین اجتماعی را تکیه گاه زندگی و کانون امید کارگران توصیف کرد و گفت: حق و حقوق جامعه کارگری باید در این سازمان حفظ و صیانت شود.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی در بخش بیمه ای و خدمات رسانی سازمان تامین اجتماعی در استان صورت گرفته است، که از اینکه در جریان این موضوع قرار گرفتم، برایم بسیار رضایت بخش بود.

استاندار هرمزگان ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش مدیریت درمان تأمین اجتماعی هرمزگان نیز، بر ضرورت رفع کمبود تجهیزات و امکانات درمانی در استان تأکید کرد.

لازم به ذکر است، در ابتدای این دیدار، "سیدفاضل حیدری بلوکی" مدیرکل تأمین اجتماعی هرمزگان گزارشی از عملکرد یکسال اخیر این اداره کل گفت: جمعیت زیر پوشش سازمان در کل کشور بیش از 38.5 میلیون نفر معادل 51 درصد از کل جمعیت کشور است؛ این در حالی است که تامین اجتماعی هرمزگان موفق شده، 52 درصد از جمعیت این استان برابر با 816 هزار نفر را زیر پوشش خود درآورد.

وی با بیان اینکه در این استان بیشترین تعداد بیمه‌شدگان اصلی مربوط به شعبه یک بندرعباس با بیش از 83 هزار نفر بیمه شده اصلی است، یادآور شد: بیشترین تعداد مستمری‌بگیر اصلی نیز مربوط به شعبه دو بندرعباس با بیش از هشت هزار نفر مستمری‌بگیر است.

وی با بیان اینکه در هرمزگان بیش از 36 هزار کارگاه فعال و نیمه فعال زیر پوشش تامین اجتماعی قرار دارند، اضافه کرد: تامین اجتماعی در هرمزگان، علاوه بر برخورداری از 15 شعبه در سراسر استان، از شش شعبه اقماری نیز بهره می‌برد که در آینده نزدیک شعبات اقماری فارغان، رمکان، بندرکنگ و بوستانو نیز راه‌اندازی می‌شود. 

"کامیار وثوقی" مدیر درمان تامین اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست از پرداخت تمامی مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد با تامین اجتماعی طی یکسال گذشته و صفر شدن بدهی‌ها در این بخش به عنوان دستاوردی مهم یاد کرد.

به گفته وی، رقم مطالبات بیمارستان‌ها و مراکز طرف قرارداد مدیریت درمان تأمین اجتماعی را بالغ بر 530 میلیارد ریال بوده که به طور کامل تسویه حساب شد.

وثوقی با بیان اینکه هرمزگان در حوزه خدمات درمانی و پزشکی از محدودیت‌های عمده‌ رنج می‌برد، از جذب پزشک و نیروی متخصص و نگه‌داشتن آنها در استان برای تداوم فعالیت به عنوان چالش‌های حوزه خدمات درمانی یاد کرد.