به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، حجت الاسلام جعفری دادستان مرکز استان در این نشست، ماه محرم را ماه حزن و اندوه و ماه حریت و آزادگی دانست و گفت: باید این دو در موازات هم قرار گیرد.

وی اساس قیام سیدالشهدا را امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: یکی از وظایف شیعیان شناخت معروف‌ها و منکرات است و این از خصایص شیعه محسوب می شود.

این مقام قضایی با تاکید بر ضرورت حفظ حقوق بیت المال در نظام اسلامی خواستار نظارت بیشتر مسوولان در استفاده بهتر از منابع طبیعی و انفال شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه تصمیمات برخی از مدیران در حفظ حقوق بیت المال دور از انتظار است.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال وضعیت امروز استان را در مورد زمین خواری بسیار متفاوت تر از سال‌های گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: امروز دیگر مهار این پدیده در استان به پایان رسیده و ساماندهی اراضی در دستور کار شورای حفظ حقوق بیت المال استان قرار دارد که این امر هماهنگی و همکاری سایر اعضای شورا را می طلبد.

جعفری به مشکل بهره برداری غیر قانونی شن و ماسه از بستر و حریم دریا رودخانه ها در استان اشاره کرد و گفت: با وجود پیگیری‌های لازم برای ساماندهی انفال در این حوزه متاسفانه همچنان مشکلات در این راستا وجود دارد که نظارت و پیگیری‌ها تا رفع مشکلات موجود همچنان ادامه خواهد داشت.

وی به اقدام مهم دولت در مورد اجرایی کردن قانون هدفمندکردن یارانه ها اشاره کرد و افزود: این طرح بر اساس قانون و تایید مقام معظم رهبری در کشور اجرا شده است و همه ما موظف به اجرای دقیق آن هستیم.

جعفری با تاکید بر اینکه باید تمامی نفوذ ها و منفذهای سوء استفاده کنندگان در ارایه این طرح بسته شود، گفت: دستگاه قضایی نیز در اجرایی شدن این قانون از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد و مسوولان و مدیران اجرایی نیز با نظارت صحیح و انجام وظایف محوله قانونی می توانند دولت را در این طرح ملی یاری کنند.