به گزارش خبرگزاری برنا از مازندران، سید قدیر رضایی در بازدید از بازار چالوس در راستای اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها گفت: با همکاری و همراهی مردم در چالوس این طرح در آرامش کامل در حال برگزاری است و تا امروز با مشکل جدی روبرو نشدیم.

وی در ادامه اظهار داشت: هدفمند كردن یارانه‌ها، همانا آموزش درست مصرف كردن است؛ طرحی حیاتی برای نجات اقتصاد كشور كه منتج به تقسیم عادلانه ثروت در میان مردم می‌شود.

فرماندار چالوس که ابتدای بازدید وارد یک قصابی شد گفت: نباید گوشت هایی که به مردم ارایه می دهید بیرون از یخچال قرار گیرد و رعایت بهداشت در عرضه گوشت ضروری است.

رضایی خطاب به رییس شبکه بهداشت و درمان اظهار داشت: این قصابی بسیاری از گوشت های قابل فروش به مردم را بیرون از یخچال گذاشته است که این مورد صحیح نبوده و ضمن تذکر از ادامه این روند جلوگیری شود.

وی تاکید کرد: گوشت یکی از مصارف اصلی خانواده ها است و لذا باید تمامی نکات بهداشتی و حتی نظافت واحد صنفی در این مورد رعایت شود.


فرماندار چالوس که بعد از بازدید از قصابی وارد بازار ماهی فروشان شد گفت: باید سعی شود که ضمن رعایت نکات بهداشتی ماهی ها را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهید.

ماهی فروشان که با مشکلات زیادی روبرو بودند با دیدن فرماندار به تب و تاب افتادند و مشکلات خود را که عدم همکاری شهرداری در ساماندهی قسمتی از بازار ماهی فروشان بود مطرح کردند.

آنها بر این عقیده بودند که به دلیل عدم صدور پروانه از سوی شهرداری برای واحدهای تجاری خود نمی توانند برق و گاز و آب بگیرند و ناچار هستند مغازه ای دیگر را اجاره کنند و این مکان آنها تبدیل به جایگاهی برای افراد معتاد شده است.

پیرمردی که سالهاست شغلش ماهی فروشی است اشک از چشمانش جاری شد و با گریه خطاب به فرماندار گفت: شما پدر این شهر هستید و ما فرزندان شما و از شما عاجزانه در خواست داریم به داد ما برسید تا شهرداری مشکلمان را برطف سازد.

وی در ادامه خطاب به فرماندار گفت: ما با فروش ماهی خرج زن و بچه خودمان را می دهیم و نمی توانیم به دلیل عدم همکاری شهرداری با اجاره مغازه ها کنار بیاییم و ما را کمک کنید.

فرماندار چالوس که با اشک های این پیرمرد مواجه شد گفت: سریعا از سوی فرمانداری جلسه ای با حضور نمایندگان شما و شهرداری و فرمانداری تشکیل و این مورد رسیدگی و برطرف می شود.

رضایی گفت: مسوولان نباید با سخت گیری ها و دشواری های اداری کار را برای مراجعه کنندگان سخت کند لذا ضروری است زیرساخت های لازم را برای فعالیت و رونق اقتصادی شهر آماده سازند.

وی خاطر نشان ساخت: موضوع مطرح شده در مورد بازار ماهی فروشان و بازدیدی که انجام دادیم یک موضوع بحرانی نیست و با برگزاری جلسه ای با شهرداری برطرف خواهد شد.


کنترل فیمت بازار میوه ضروری است

فرماندار چالوس در ادامه در بازدید از بازار میوه شهرستان چالوس گفت: کنترل قیمت بازار میوه از سوی اداره بازرگانی و مجمع امور صنفی ضروری بوده و روزانه باید مورد بازدید قرار گیرد.

رضایی تاکید کرد: در بحث اجرای هدفمند کردن یارانه ها نباید خرید را برای مردم سخت کنیم و ضروری است واحدها قیمت های اصلی را از مردم دریافت کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس گفت: خوشبختانه قیمت های میوه در بازار چالوس با تعرفه های سازمان بازرگانی همخوانی دارد و این جای بسی خوشحالی برای مسوولان و مردم است.

وی افزود: بازار نباید شرایط را طوری فراهم آورد که مردم فکر کنند با اجرای طرح هدفمند کردن یارانه شرایط خرید از بازار نیز برای آنها دشوار شده است.


با نانوایی های متخلف برخورد می شود

فرماندار چالوس در ادامه بازدید از بازار چالوس در نانوایی سنگکی که نان را 350 تومان به مردم می فروخت گفت: قیمت اصلی نان سنگک 275 تومان است و با نانوایانی که به دریافت مبلغ بیش از آن اقدام می کنند برخورد می شود.

رضایی بیان داشت: با وجود اینکه این نانوایی نان را 350 تومان می فروخت دیدیم که مردم در صف نانوایی بودند و اعتراضی نداشتند و این نشان دهنده این است که مردم ما همراه و همگام هستند ولذا باید با این نانوایی برخورد شود تا بر مردم ظلم نکند.


ایجاد پارکینگ برای مجتمع های تجاری در چالوس ضروری است

فرماندار چالوس در ادامه از مجتمع تجاری میلاد نور بازدید کرد و گفت: این مجتمع به نحو مطلوب و زیبا احداث شده است.

رضایی افزود: این مجتمع با فروشگاه های متنوع گامی در جهت خرید مطلوب و متنوع برای مردم شهرستان محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در چالوس ادامه داد: باید جنس های با کیفیت و مطلوب را در واحدها ورود داده و با قیمت مناسب نیز به مردم ارایه دهیم.

وی گفت: داشتن پارکینگ برای چنین مجتمع هایی در شهری مانند چالوس که بار ترافیکی آن سنگین است ضروری است و در این مورد باید چاره اندیشی شود.


مردم چالوس همکاری خوبی در اجرای هدفمند کردن یارانه ها دارند

فرماندار چالوس در پایان بازدید در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: در مدت اجرای طرح هدفمند کردن یارانه ها شاهد همکاری و همراهی مردم با مسوولان در اجرای درست این طرح در شهرستان هستیم.

وی ادامه داد: با تلاش هایی که از سوی بازرگانی و مجمع امور صنفی برای بازدید روزانه از واحدهای صنفی در شهرستان چالوس انجام می شود شاهد اجرای درست با آرامش طرح هدفمند سازی یارانه ها در چالوس هستیم.

رضایی گفت: امروز اتفاق بزرگی در سطح جامعه در حال انجام است كه وظیفه همه اقشار جامعه در همكاری با دولت ضروری است.

فرماندار چالوس تصریح کرد: بازاریان و اصناف متعهد شهرستان چالوس همگام با مردم مشاركت مطلوبی در اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها داشتند به طوری كه نظم و انضباط خوبی در بازار حاكم است و در این مورد با مشكلی مواجه نیستیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان چالوس بیان داشت: با ورود به مرحله اصلی اجرای قانون هدفمند كردن یارانه‌ها موضوع كنترل و نظارت در بازار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود و تمام اهداف و تلاش ما در ایجاد بازاری آرام و بدون تنش همزمان با اجرای این قانون است.

فرماندار چالوس در پایان تاکید کرد: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها به عنوان بزرگ ترین طرح تحول اقتصادی تاریخ كشور با پژوهش و بررسی چند تیم كارشناسی تهیه، تدوین و تصویب شده است تا این جراحی بزرگ اقتصادی با كمترین تبعات اجرا شود.