مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: جشنواره جهانی سنگ نوردی بیستون برای ورزش کوهنوردی کشور یک تجربه مهم است که در خاورمیانه نظیری ندارد.

به گزارش خبرگزاری برنا در استان کرمانشاه، مجتبی جوهری اظهار داشت: امروز این جشنواره با حضور 15 کشور صاحب نام در این رشته مفرح و جذاب برای سومین بار از 27 مهر افتتاحیه می‌شود و تا دوم آبان در بیستون در حال برگزاری است.

وی بر اهمیت جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون تاکید کرد و افزود: کشورهای ایتالیا، انگلیس، فرانسه، اسلونی، سوئیس، آمریکا، اتریش، سوئد، فنلاند، استرالیا، آلمان، لهستان، تونس، دانمارک و ایران در این حضور دارند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: 15 تن از خلبانان پاراگلایدر استان کرمانشاه ساعتی پیش از مراسم افتتاحیه با پرواز نمایشی از فراز دیواره عظیم بیستون به استقبال سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون خواهند رفت.

جوهری ادامه داد: این پرواز به صورت مینی وینگ و توسط خلبانان بومی استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی افزود: مراسم افتتاحیه سومین جشنواره جهانی سنگنوردی بیستون روز یکشنبه (27 مهر ماه پس از اذان مغرب و عشاء در کاروانسرای شاه عباسی بیستون برگزار می‌شود.

مدیر کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: این جشنواره برای نخستین بار در سال 89 و با حضور کشورهای فرانسه، ایتالیا، سوئیس و جمهوری چک برگزار شده است.

جوهری گفت: سومین جشنواره با همکاری استانداری کرمانشاه، فدراسیون کوهنوردی و صعود‌های ورزشی، سازمان دیواره‌های بلند(UIAA)، فدراسیون جهانی کوهنوردی( Group de hautemonaghd)، فرمانداری هرسین، بخشداری بیستون، سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه، علوم پزشکی کرمانشاه، شهرداری کرمانشاه، جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه، صداو سیمای کرمانشاه، نیروی انتظامی کرمانشاه ، شورای شهر کرمانشاه برگزار می‌شود.