به گزارش خبرگزاری برنا مجمع انتخابات هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان دوشنبه 18 دی ماه و با حضور همه اعضا و به ریاست مدیرکل ورزش و جوانان استان کردستان برگزار شد.

با توجه به لغو پرواز تهران – سنندج در روز 18 دیماه و عدم حضورکاظمی آشتیانی، سرپرست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طی تماس تلفنی ریاست این مجمع تفویض و بر عهده مهران تیشه گران  گذاشته شد.

در مجمع انتخابات هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان کردستان 2 کاندیدا حضور داشتند که علی پژگول رییس پیشین هیأت بدنسازی و پرورش اندام با کسب 17 رای از 18 رای ماخوذه و یک رای سفید به عنوان رییس جدید هیأت استان برای چهار سال آینده در این سمت انتخاب شد.

حذف مواد نیرو زا در رشته ورزشی پرورش اندام ضروری است
مدیرکل ورزش و جوانان کردستان و رییس مجمع انتخاباتی هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان در جریان انتخابات این هیأت گفت: حذف مواد نیرو زا در رشته ورزشی پرورش اندام استان ضروری است.

مهران تیشه گران اظهار داشت: پرورش اندام رشته‌ای جذاب و پرطرفدار است و نیاز است با حفظ ضوابت در راستای توسعه این رشته ورزشی گام برداریم.

وی با اشاره به اینکه ورزشکاران این رشته باید اخلاق را اولویت کاری خود قرار دهند، افزود: نظارت بر باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام استان، جمع آوری مواد نیرو زا، جذب اسپانسرهای مالی و حضور ورزشکاران در مسابقات ملی و بین المللی باید اولویت کاری هیأت بدنسازی و پرورش اندام استان باشد.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود رییس جدید هیأت با ارایه برنامه‌های منسجم و مناسب زمینه را برای توسعه و رشد این رشته ورزشی فراهم کند.

مدیر کل ورزش و جوانان کردستان گفت: ارتباط و تعامل هیأت با فدراسیون مد نظر است و رییس هیأت باید با تعامل و ارتباط زمینه را برای اعزام ورزشکاران در مسابقات، برگزاری مسابقات در استان و جذب اعتبارات مالی فراهم کند.

تیشه گران در پایان اظهار داشت: انتظار می‌رود در آینده نزدیک شاهد توسعه و حذف مواد نیرو زا در این رشته جذاب و پرطرفدار باشیم.

رییس جدید هیأت بدنسازی استان کردستان در این مراسم به بیان برنامه‌های چهار سال پیش رو پرداخت و گفت: ورزش چرخ عظیم حرکت اجتماعی به سوی سلامت جسمی و روحی بوده و وسیله‌ای برای رشد و توسعه همه جانبه علمی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی کشور است.

علی پژگول اظهار داشت: تلاش برای رشد کمی این رشته، کاهش و حذف مصرف مواد نیروزا و غیر استاندارد در باشگاه‌های بدنسازی و فرهنگ سازی در این زمینه، برنامه ریزی برای استفاده بهینه از فضاهای موجود، جذب اسپانسرهای توانمند، برگزاری و اعزام ورزشکاران به مسابقات و جذب اعتبارات مورد نیاز هیأت از جمله برنامه‌های است که در راستای توسعه زیر ساخت‌های این رشته مد نظر است.