به گزارش خبرگزاری برنا از کردستان، اسماعیل احمدی مقدم صبح چهارشنبه در مراسم صبحگاه مشترک در محل فرماندهی انتظامی کردستان اظهار داشت: تقویت روحیه مردمداری و استفاده از این ظرفیت در راستای تامین امنیت پایدار در کشور یکی از برنامه‌های اصلی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به جایگاه ویژه مردم در راستای ایجاد امنیت پایدار در کشور ادامه داد: مردم در تمام صحنه‌ها و عرصه‌ها نقش بسیار مهمی را بر عهده دارند و به همین دلیل باید تمام پرسنل نیروی انتظامی در سراسر کشور به ویژه در استان‌های مرزی همچون کردستان از مشارکت و همکاری این ظرفیت ویژه به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

فرمانده نیروی انتظامی کشور عنوان کرد: در راستای استفاده از حضور و مشارکت هر چه بهتر مردم در عرصه‌های مختلف به ویژه تامین امنیت پایدار شعار امسال هفته نیروی انتظامی در این راستا انتخاب شده است و به همین دلیل باید با رفتار سازمانی بهتر در راستای رسیدن به این مهم از تمامی ظرفیت‌های در اختیار استفاده کرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی به دلیل وظایفی که بر عهده دارد، تسهیل گر فعالیت سایر سازمان‌ها و نهادهای دولتی است، گفت: نیروی انتظامی تلاش می‌کند با رفتار سازمانی بهتر و با استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های در اختیار در راستای خدمت رسانی به مردم در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشد.

احمدی مقدم با تاکید بر این مهم که علیرغم گذشت بیش از دو دهه از پایان هشت سال دفاع مقدس، همچنان جنگ جمهوری اسلامی ایران با دشمنان ادامه دارد، افزود: دشمن در هشت سال دفاع مقدس با جنگ نظامی به مقابله با کشورمان می‌پرداخت ولی در حال حاضر در سایر عرصه ها به جنگ با کشور می پردازد و به همین دلیل نیز باید همچنان هوشیار و آگاه باشیم و تمامی توطئه‌های دشمن را نقش برآب کنیم.

وی اعمال تحریم‌های اقتصادی از سوی دشمن علیه نظام اسلامی را یکی از توطئه‌های دشمنان عنوان کرد و یادآور شد: اعمال این تحریم‌های اقتصادی نه تنها نمی‌تواند علیه نظام اسلامی موثر باشد بلکه فرصت ارزشمندی را در کشور برای رسیدن به خودکفایی بهتر فراهم می‌کند و به همین دلیل است که ما باید از این فرصت‌ها به خوبی استفاده کنیم.
 
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود در سنندج، کردستان را یکی از امن‌ترین استان‌های کشور عنوان کرد و اظهار داشت: دشمن از هر فرصتی در راستای ضربه زدن به نظام اسلامی در کردستان استفاده می‌کند ولی امروز باید اعلام کرد که کردستان جزو امن‌ترین استان‌های کشور به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به کاهش چشمگیر انواع جرائم در استان کردستان بیان کرد: یکی از مشکلات قابل توجه در کردستان بحث قاچاق کالا و مشاغل کاذب در این حوزه است که اگر دولت برنامه ریزی بهتری داشته و برای رفع بیکاری اقداماتی را انجام دهد، بدون شک دیگر شاهد این گونه جرائم در حوزه قاچاق کالا نیز نخواهیم بود و امنیت در کردستان بیشتر خواهد شد.
 
احمدی مقدم با اشاره به همکاری و مشارکت بسیار خوب مردم در راستای ایجاد امنیت پایدار در استان کردستان گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون میزان مشارکت و همراهی مردم کردستان در عرصه‌های مختلف مشهود بوده است و به همین دلیل است که امروز نیز علی‌رغم تمامی توطئه‌های دشمن این امنیت در بهترین شرایط ممکن قرار دارد و دلیل اصلی آن نیز به حضور مردم در صحنه بر می‌گردد.

وی به ادامه توطئه‌های دشمن برای ضربه زدن به نظام اسلامی در استان کردستان اشاره کرد و افزود: دشمن از همان سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‌های مختلفی را در کردستان طراحی کرد و امروز نیز این توطئه‌ها و دسیسه‌ها همچنان ادامه دارد و به همین دلیل ما باید همچنان هوشیار بوده و در مقابل آنها ایستادگی کنیم.
 
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان این نکته که هم اکنون امنیت پایدار در کردستان در بهترین شرایط ممکن قرار دارد، اظهار داشت: هر چند که تا همین سال گذشته علاوه بر توطئه‌های بیگانگان شاهد فتنه‌های داخلی نیز بودیم که تمامی این توطئه‌ها دفع شد و در سال 91 مشکل خاصی در کشور وجود نداشته است.

در مراسم صبحگاه فرماندهی انتظامی کردستان یگان‌های نمونه نیروی انتظامی در این استان از مقابل جایگاه رژه رفتند و در ابتدا نیز فرمانده انتظامی و فرمانده مرزبانی کردستان گزارشی از برنامه‌ها و وضعیت این استان را در حوزه کاری خود ارایه کردند.