به گزارش خبرگزاری برنا از قم، حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی امروز در سخنرانی راهپیمایی روز قدس گفت: دشمنان فقط اسلام ناب محمدی را در مقابل خود می‌دید و بر همین اساس دست به توطئه آفرینی زدند كه حلقه‌های این توطئه امپراطوری خبری، وابستگی دولت‌های خودفروخته اسلامی، اختلاف، تقدس شكنی و.... است.

وی با اشاره به جریان داعش و القاعده گفت: ما این جریان‌ها را اگر چه به ظاهر دلارهای آل سعود كار را پیش می‌برد، اما ما نشانه‌های گسترده داریم كه داعش یك گروه صهیونیستی است.

رئیسی گفت: جریان فرماندهی داعش آموزش دیده در صهیونیست‌ها هستند و می‌كوشند تا محور مقاوت را مورد هجوم قرار دهند تا امنیت را برای اسرائیل فراهم آورند.

معاون اول قوه قضائیه گفت: صهیونیست‌ها به دنبال جعل تاریخ هستند و كدام گروهی است كه در برابر این كودك‌كشی‌ها ساكت باشد جز داعشی‌ها و جنس كار داعشی‌ها جنس كار صهیونیستی‌هاست.

وی گفت: داعش به ظاهر موضوع اختلافات مذهبی را به راه انداخته اما این ظاهر است و آنها محور مقاومت را مد نظر قرار داده‌اند.

رئیسی گفت: با وجود همه توطئه‌ها اما شاهد بیداری اسلامی هستیم كه برگرفته از نظام اسلامی و انقلاب ما بوده كه با هدایت امام راحل و مقام معظم رهبری ایجاد شده است.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به توطئه‌های دشمن گفت: شعار نه غزه نه لبنان آهنگ انقلاب اسلامی نبود و دشمنان در تلاش هستند تا این بیداری را از بین ببرند.

وی گفت: امروز فرهنگ یاس و سلطه پذیری توسط دشمنان در حال گسترش است و می‌خواهند بگویند كه شما نمی‌توانید و كاری از دست شما بر نخواهد آمد.

رئیسی گفت: در برابر این مكتب، مكتب انتظار است كه مكتب امید و ایستادن در برابر دشمنان است كه به همه آن ناامیدی‌ها و یاس‌ها پایان می‌دهد.

معاون اول قوه قضائیه تصریح كرد: كودك كشی با كدامین اصل حقوق بشر سازگار است شما كه دم از حقوق بشر زده و مدعی هستید با كدام اصل حقوق بشر در برابر كودكان بی دفاع ایستادگی می‌كنید.

وی با بیان اینكه باید رژیم صهیونیستی در دادگاه عادلانه مورد بازخواست قرار گیرد و محكوم شود به موضوع سازش اشاره كرد و گفت: آمریكا می‌خواهد جریان سازش را به عنوان جریان میانه رو جایگزین جریان مقاومت كند و امروز بیش از هر زمان این جریان سازش محكوم است.

رئیسی با اشاره به سكوت سازمان‌های بین المللی گفت: آیا دو هفته سكوت در برابر این جنایات نشانه ناكارآمدی سازمان‌های بین المللی نیست؟ آقای دبیركل وقتی سخن می‌گوید گویا سخنگوی صهیونیست‌ها شده است.

معاون اول قوه قضائیه گفت: امروز مردم فلسطین هیچ اعتمادی به آمریكا ندارند و آمریكا به عنوان یك جریان صهیونیستی مدافع رژیم كودك كش شده است.

وی عنوان داشت: امروز معادله قدرت به سمت مقاومت رقم خورده است و با وجود همه آدم كشی‌ها معادله به نفع مردم است و مردم ایران نیز در این راهپیمایی از مردم فلسطین حمایت می‌كنند.