به گزارش خبرگزاری برنا از فارس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رضایت خانواده و اهدای اعضای مرحوم خدارحم فاتحی 59 ساله ساكن بوانات و مرحوم محمدباقر غضنفری شبانكاره 17 ساله از شیراز كه بر اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بودند، پنج بیمار منتظر در لیست پیوند عضو، حیاتی دوباره یافتند.


در این پیوند كلیه های شادروان خدارحم فاتحی به بیماران كلیوی، جعفر قائدی 52 ساله از جهرم و سبز علی نادری 53 ساله ساكن داراب و كبد وی نیز به بیمار كبدی میرهاشم فتاحی 46 ساله از اردبیل اهدا شد.


همچنین با اهدای كلیه و كبد مرحوم محمدباقر غضنفری شبانكاره به بیمار كلیوی، عزیز عمیدی 29 ساله ساكن روستای تنگ قیر و بیمار كبدی یارمراد همتی 37 ساله از قصر شیرین،‌ این بیماران بار دیگر به زندگی لبخند زدند.


انجمن خیریه حمایت از بیماران كلیوی و بخش پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز با قدردانی از خانواده های زنده یاد خدارحم فاتحی و محمدباقر غضنفری شبانكاره، از هموطنان عزیز خواست كه با مراجعه به انجمن، كارت اهدای عضو دریافت كنند.


یادآور می شود از سال 1367 تاكنون 2هزار و 373 پیوند كلیه، از سال 1372 تاكنون 1003 پیوند كبد و از سال 1385 تاكنون 75 پیوند پانكراس در بخش پیوند اعضای بیمارستان نمازی شیراز انجام شده است.