به گزارش خبرگزاری برنا از کرمانشاه، سید دادوش هاشمی استاندار كرمانشاه و علی اكبر محرابیان دستیار ویژه رییس جمهور روند اجرایی طرح راه آهن غرب كشور از ملایر تا كرمانشاه را مورد بازدید و بررسی قرار دادند.

در این بازدید از اجرای قطعات نصب شده ریلی و همچنین زیرساخت‌های انجام شده در طول مسیر ملایر تا كرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

مسیر ملایر به كرمانشاه در 5 قطعه در حال اجرا است كه 140 كیلومتر آن آماده ریل گذاری است و در بازدید دستیار ویژه رییس جمهور و استاندار كرمانشاه بر تسریع در اجرای آن تاكید و عنوان شد كه طرح راه آهن غرب كشور به عنوان طرحی مهم و كلان با قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خاص در سطح ملی تا قبل از پایان دولت دهم به بهره برداری می‌رسد.

محرابیان دستیار ویژه رییس جمهور در حاشیه این بازدید؛ آمادگی كامل مجموعه مدیریتی طرح‌های ماندگار را تا تحقق و بهره برداری از راه آهن غرب كشور قبل از به پایان رسیدن دوران خدمت دولت دهم اعلام كرد.

همچنین در پایان این بازدید جلسه ویژه بررسی روند احداث راه آهن كرمانشاه با حضور دستیار ویژه رییس جمهمور برگزار شد.

در این جلسه که نمایندگان شركت‌های پیمانكار و طرف قرارداد نیر حضور داشتند ابتدا سیددادوش هاشمی استاندار كرمانشاه، ضمن تشكر از تلاش‌های ارزنده تمامی پیمانكاران خاطرنشان ساخت: طی بازدیدی كه به همراه محرابیان از قطعه‌های مختلف راه آهن كرمانشاه داشتیم تمامی پیمانكاران با تمام وجود در حال پیشبرد اهداف پروژه هستند و با چنین روالی امیدواریم كه قبل از پایان دوران خدمت دولت عدالت محور دكتر احمدی نژاد؛ این آرزوی دیرینه مردم شریف استان كرمانشاه محقق شود.

در ادامه محرابیان نكته نظرات خود را در مورد روند احداث این پروژه ابراز کرد و گفت: طی هفته آینده مطالبات و هزینه مدّنظر پیمانكاران جهت تسریع در روند پروژه پرداخت خواهد شد و انشاءالله عملیات ریل گذاری این پروژه با سرعت نصب یک و نیم كیلومتر در روز در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد و قبل از پایان دولت دهم مردم كرمانشاه از این دستاورد ارزشمند دولت خدمتگزار در قالب طرحی از مجموعه پروژه‌های مهر ماندگار بهره مند خواهند شد.