به گزارش خبرگزاری برناازخراسان رضوی به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تجهیز نمازخانه های مدارس باید با کمک های ستاد اقامه نماز استان پیگیری شود، گفت: شهرداری ها موظف اند نسبت به ساخت مساجد در محله هایی که مدارس آن فاقد نماز خانه اند، اقدام کنند.


وی ادامه داد: همچنین نمازخانه های موجود در مدارس نیز باید متناسب با فرهنگی ایرانی اسلامی بازسازی شوند.


استاندار خراسان رضوی نهادینه کردن فرهنگ اقامه نماز اول وقت در بین دانش آموزان را از جمله راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان انقلاب دانست.


رشیدیان کارگروه ها و کمیسیون های ذیل شورای آموزش و پرورش استان را موظف به بررسی کارشناسانه موضوعات مطروحه قبل از هر جلسه کرد و اظهار داشت: بدین ترتیب زمینه اتخاذ تصمیمات کارشناسی شده و موثر بیش از گذشته فراهم می شود.
وی توجه به ارائه آموزش های کابردی و عملی در هنرستان ها، مراکز آموزشی فنی و حرفه ای و کاردانش استان را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: با ارتقای کیفیت آموزش های ارائه شده زمینه اشتغال جوانان بعد از فراغت از تحصیل فراهم می شود.


استاندار خراسان رضوی در راستای هوشمندسازی مدارس استان گفت: تجهیزات رایانه ای مازاد بسیاری در مراکز دولتی استان وجود دارد که باید زمینه انتقال آن به مدارس برای استفاده دانش آموزان فراهم شود.


رشیدیان با اشاره به پیشنهاد مدیرکل آموزش و پرورش استان مبنی بر اضافه شدن تکریم مقام معلم به اهداف پنج گانه آموزش و پرورش، اظهار داشت: با توجه به مقام شامخ معلم در دین مبین اسلام توجه به این مهم ضروری می باشد.


وی ابراز امیدواری کرد: زمینه برگزاری منظم جلسات شورای آموزش و پرورش به صورت ماهیانه و پیگیری مصوبات توسط دستگاه های مربوطه فراهم شود.
شایان ذکر است در این جلسه استاندار از شش دانش آموز برگزیده استان در جشنواره خوارزمی تقدیر کرد.


گفتنی است در این جلسه گزارش وضعیت نمازخانه های مدارس استان، گزارش توسعه متوازن رشته های فنی و کارودانش و گزارش روند هوشمندسازی مدارس ارائه شد.