به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد مقدس، سید علی حسینی در جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان چناران با بیان این مطلب اظهار داشت: همان‌گونه كه رهبر فرزانه انقلاب درخصوص نهضت تولید علم در کشور تاكید دارند باید تمام دستگاه های اجرایی كشور و این شهرستان برای توسعه علم و خلق آثار مکتوب علمی و فرهنگی، از تمامی ابزارهای تشویقی خود استفاده کنند و به پژوهشگران و نویسندگان توجه ویژه نمایند.

در ادامه این جلسه محمد شهیدی مشاور فرهنگی و هنری فرماندار نیز با بیان ابعاد مختلف تهاجم فرهنگی به بیان آسیب های فرهنگی موجود و ضرورت تحول فرهنگی پرداخت. 

وی ضمن تشکر از اعضای کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان در تصویب آیین نامه حمایت از نویسندگان گفت: با اجرای این آیین نامه دغدغه و نگرانی اهل قلم در زمینه چاپ آثار و توزیع آن برطرف می شود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد چاپ آثار فاخر باشیم.

گفتنی است شورای حمایت از نویسندگان و پژوهشگران با ابتکار حسینی فرماندار چناران و براساس وعده ای که وی اردیبهشت ماه سال جاری در جمع هنرمندان چنارانی داده بود، ایجاد شده است.

بنایر این گزارش محمد علی اعتمادی مشاور جوان فرماندار نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی در خصوص تدوین برنامه عملیاتی توسعه فرهنگی و نیز مهندسی فرهنگی در شهرستان برای سال 90 گفت: این برنامه می بایست بر اساس توانمندی ها، فرصت ها، نقاط ضعف و تهدید های شهرستان تدوین شود.

وی ادامه داد: در این راستا با همکاری دستگاه های اجرایی و کارشناسان حوزه های مختلف بسیاری از این مباحث در قالب «سیمای فرهنگی و اجتماعی شهرستان» گردآوری شده است.

اعتمادی با تأکید بر اینکه می بایست برنامه عملیاتی سال 90 به صورت کاربردی و اثربخش تهیه شود، خاطرنشان كرد: تنها راه تدوین اثربخش و جامع این برنامه برخورد موضوعی است که ضرورت دارد کمیته هایی ذیل این کارگروه با موضوعات مختلف فرهنگی از جمله خانواده، اعتیاد، هویت، حقوق شهروندی، هنر و نشاط اجتماعی ایجاد و از اکنون تا پایان سال بررسی های جامعی انجام شود.