به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز، استاندار آذربایجان شرقی در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان این مطلب افزود: پرداختن به نیازمندی‌های عام و خاص جوانان با هدف تقویت باورهای دینی و ملی، ایجاد امید و دلگرمی و افزایش توانمندی آنان ضروری است و معتقدیم تا نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم هرچند راهی كه تا به امروز طی شده بسیار باارزش است.

وی با اشاره به نوپا بودن ستاد ساماندهی امور جوانان اظهار داشت: این ستاد هنوز نتوانسته در سطح کلان، انتظارات را عملیاتی کند و لازم است برای مرتفع کردن مشکلات مربوط به جوانان گام‌های اساسی‌تری برداشته شود.

رییس ستاد ساماندهی امور جوانان استان با بیان این كه برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت جوانان از تنوع زیادی برخوردار است، اجرای برنامه‌های مشترك توسط دستگاه‌های مختلف را بلامانع دانست و افزود: تكرار برنامه هایی كه تاثیر مثبت دارند نباید به عنوان موازی كاری تلقی شود و این گونه برنامه های باید تقویت شوند.

وی با تاكید بر پرهیز دستگاه‌ها از فعالیت‌های جزیره‌ای خاطرنشان كرد: همه جوانان باید در دایره توجه برنامه های دستگاه ها قرار گیرند و همه امكانات باید در كنار یكدیگر در جهت هم افزایی برای توانمندسازی جوانان به كار گرفته شود.

علیرضابیگی تصریح کرد: تمام امکانات بخش دولت در کنار تعامل سازنده بخش‌های عمومی غیردولتی در اختیار ستاد ساماندهی امور جوانان قرار می گیرد تا مشکلات این قشر در سریع‌ترین زمان ممکن حل و فصل شود.

وی با اشاره به گزارش اداره كل ورزش و جوانان استان در خصوص عملكرد دستگاه‌ها در غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان گفت: مبنای ارزیابی تلاش دستگاه ها در امور جوانان نباید كمی باشد بلكه باید شاخص هایی از جمله میزان اثربخشی برنامه ها، گستره مخاطبان و تفاوت وظیفه ذاتی دستگاه ها نیز در این خصوص لحاظ شود.

علیرضابیگی همچنین با اشاره به فاصله گرفتن جوانان از نهاد خانواده، بر نقش رسانه ها به خصوص صدا و سیما در استفاده از ابزارهای فرهنگی برای استحكام بنیان خانواده تاكید كرد.