مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در همایش تجلیل از صادرکنندگان برتر این منطقه، گفت: لازمه موفقیت در تجارت و صادرات، رعایت اصول مهمی نظیر نشان تجاری معتبر است.
به گزارش خبرگزاری برنا از جلفا، محسن خادم عرب باغی افزود: کیفیت خوب و نشان تجاری معتبر عوامل مهمی در پایداری حضور رقابتی در دنیای تجارت محسوب می شوند.
وی با تاکید بر اینکه صادرات کالا نشانگر و حاصل موفقیت در سرمایه گذاری است، ابراز داشت: ارس، موقعیت استراتژیک ویژه ای در بین مناطق آزاد دارد که باید در راستای صادرات کالاهای تولید شده در این منطقه سرمایه گذاری های لازم صورت گیرد.
خادم عرب باغی ادامه داد: منطقه آزاد ارس با وجود مزیت های کم نظیر برای توسعه تولید، صنعت و صادرات در عرصه های مختلف، رویكرد تبدیل به قطب تولید و صادرات غیرنفتی را پیگیری می كند.
وی با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت سیاست های اقتصاد مقاومتی و رونق صادرات غیرنفتی، گفت: منطقه آزاد ارس، منطقه ای امن با تسهیلات حمایتی و قوانین آسان برای سرمایه گذاری است و از سرمایه گذاری های صادرات گرا در راستای تقویت اقتصاد ملی حمایت می كند.
وی در بخش دیگر سخنان خود به درخواست های مداوم مناطق همجوار برای الحاق به منطقه آزاد ارس اشاره کرد و گفت: بهره مندی از مزیت های اقتصادی، سرمایه گذاری و گمرکی مناطق آزاد فرصت های بسیار زیادی برای سرمایه گذاران و مردم ایجاد می کند که با پیگیری های مداوم مسوولان استان اردبیل و تاکید ریاست محترم جمهوری، بخش هایی از استان اردبیل به این منطقه الحاق شد.
محسن خادم عرب باغی استفاده از مزیت های سودآور اقتصادی مناطق الحاقی را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه هر یک از مناطق الحاقی جدید به جهت وجود پتانسیل های اقتصادی مناسب مورد توافق قرار گرفته اند، افزود: افزایش ظرفیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در مرزهای کشور، ایجاد اشتغال و بهره مندی از پتانسیل های موجود در مناطق مرزی با برخورداری از ظرفیت های کشاورزی و دامی جهت ایجاد ترمینال های صادراتی محصولات کشاورزی و دامی و وجود زیرساخت های گمرکی عواملی مهم برای الحاق مناطق جدید است.
شایان ذکر است در آئین تجلیل از صادرکنندگان برتر منطقه آزاد ارس 36 نفر از صادرکنندگان منطقه آزاد ارس تجلیل شدند. در این آئین 12 شرکت فعال با ارزش صادراتی بالا به عنوان صادرکنندگان برتر مورد تجلیل قرار گرفته و نشان برتر صادرات را دریافت کردند.
همچنین 24 شرکت نیز به ترتیب میزان صادرات به عنوان صادرکنندگان این منطقه مورد تجلیل قرار گرفتند.