به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز صدیقه علیزاده دبیر این همایش گفت: این همایش به منظور ایجاد كانون آسایش و آرامش برای زن و مرد، حفظ عفت و پاكدامنی، دوستی، محبت و عشق، برقراری تعادل در وجود آدمی، تأمین سلامت جسم و روان، رهایی از تنهایی، كمك به رشد و تكامل یكدیگر و داشتن فرزند و یا فرزندانی سالم و شایسته برگزار می شود.

وی افزود: آسیب زدن به نظام خانواده یکی از اهداف جنگ نرم دشمنان بوده و خانواده مقدس ترین و مهم ترین نهاد برای تربیت و رشد و نمو فرزندان است که تربیت فرزندان امری بس دشوار و هماهنگی میان والدین لازمه تربیت صحیح و موفق است.

علیزاده تصریح کرد: یكی از پیچیدگی‌های سیاست نرم دشمن آسیب زدن به نظام خانواده و اجتماعی است که دشمن تلاش می‌كند تا خانواده‌ها را دچار بحران اخلاق و دوری از همگرایی كند تا بتواند زمینه یك گسست واقعی در كانون خانواده را فراهم آورد.

وی گفت: ترویج برخی افكار و اندیشه‌های غلط و ناصحیح از طریق فناوری‌های جدید سخت‌تر و نگران‌كننده‌تر از اعتیاد و گرایش به برخی مواد مخدر است که باید همه اهالی خانواده و نظام اجتماعی به هوش باشند تا مبادا در گرداب مشكلات و نارسایی‌های اجتماعی دچار غفلت و برخی گرفتاری‌ها شوند.

دبیر همایش با اشاره به اینکه برجسته ترین عامل رهسپاری انسان به سوی کمال و تعالی ازدواج است و ازدواج علاوه بر تامین آرامش، احساس مسوولیت اجتماعی افراد را بالا می برد، افزود: بسیاری از مشكلات و ناهنجاری های اجتماعی زاییده ازدواج های ناموفق است و ازدواج عاقلانه، به موقع، آسان و الگوگیری از زندگی ائمه اطهار(ع) از عوامل مهم ازدواج های موفق و پایدار است که ازدواج موفق و پایدار در نشاط ، شادابی و پویایی جامعه نقش به سزایی دارد و این همایش در این راستا برگزار می شود.