به گزارش سرویس فرهنگ‌وهنر برنا، در این دیدار كه در منزل مسكونی حسین دهلوی صورت گرفت محمد سریر رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، داود گنجه‌ای قائم مقام و داریوش پیرنیاكان دبیر و سخنگو، حمیدرضا عاطفی معاون اجرایی و هوشنگ كامكار از اعضای كانون آهنگسازان خانه موسیقی حضور داشتند.

در آغاز سریر ضمن آروزی سلامتی و بهبودی برای آقای دهلوی به نقش و تاثیر این موسیقیدان پیشكسوت اشاره و از یك عمر تلاش و كوشش وی در ارتقاء سطح آموزش علمی موسیقی در كشور قدردانی كرد.

هوشنگ كامكار با ذكر خاطره‌ای گفت : من ادامه تحصیلم را در رشته موسیقی مدیون استاد دهلوی هستم چرا كه به یاد دارم به همراه مرحوم پدرم از سنندج به تهران و به نزد آقای دهلوی آمدیم و در همان روز ایشان دیگر نگذاشت كه من به سنندج بازگردم و مرا به ادامه تحصیل در تهران ترغیب كرد.

داود گنجه‌ای نیز در این نشست ضمن تاكید بر نقش اساتید و پیشكسوتان در عرصه موسیقی حضور آنها را به عنوان راهنما و الگو برای جوانان مستعد و استعدادهای برتر به نوعی یك نعمت دانست و افزود: جوانان اگر با چراغ هدایت استادانی چون دهلوی حركت كنند خیلی سریعتر به اهداف متعالی در عرصه موسیقی می‌رسند و ما همواره باید شاكر استادان پیشكسوت خودمان باشیم.

داریوش پیرنیاكان با اشاره به دوران مدیریت حسین دهلوی در هنرستان موسیقی این دوره را به عنوان درخشانترین دوره آموزش موسیقی ارزیابی كرد و گفت: تقریبا بیشتر استادان كنونی حوزه موسیقی وامدار تلاش و همت حسین دهلوی در زمینه آموز موسیقی هستند.

در این دیدار دوستانه به برخی مسائل و مشكلات اجرایی موسیقی اشاره شد ، همچنین سوسن اصلانی همسر حسین دهلوی نیز در خصوص این مشكلات و فعالیتهای كنونی خود و همسرش صحبت كرد.