به گزارش خبرنگار ادبیات برنا آیین رونمایی از کتاب "نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران" عصر امروز در سالن مهر حوزه هنری و با حضور علی اکبر ولایتی نویسنده کتاب رونمایی شد.

بنابر این گزارش در ابتدای این مراسم احمد نثاری رئیس موسسه انتشارات امیرکبیر با اشاره به این که ما برای استفاده بهتر از کتاب های ارزشمندی مانند این اثر تصمیم گرفته‌ایم آن را به روش جدیدی منتشر کنیم، گفت: کتاب "نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران" به دو شکل منتشر شده که یک نمونه آن در 12 جلد و به شکل جیبی برای استفاده آسان تر دانشجویان، طلاب و اساتید تدوین شده است.

وی هم چنین به انتشار تک جلدی این کتاب به شکل شکیل اشاره کرد و گفت: با توجه به هجمه و شبهات بسیاری که نسبت به جهان اسلام شکل گرفته است که همگی نشان از وحشت غرب نسبت به گسترش تشیع است این کتاب بسیار راه گشا عمل کند.

رئیس موسسه انتشارات امیر کبیر تصریح کرد: استکبار جهانی این روزها به اختلاف شیعه و سنی دامن می‌زند که ما باید در دفاع از عقلانی‌ترین مذهب که همان شیعه است و به دور از اختلاف افکنی با انتشار کتاب‌هایی در این سطح به مقابله با این تهاجم فرهنگی بپردازیم.

وی بهترین کار برای مقابله با تهاجم غرب را معرفی تمدن و تاریخ و گستره تشیع دانست و گفت: در جهانی که ما در آن قرار داریم تمدن دنیا وام دار تشیع است و ما همین قدر که تاریخ آن را معرفی کنیم بهترین اقدام در این راستا است.

نثاری در پایان خاطر نشان کرد: کتاب "نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران" ما را در دفاع از دینمان کمک می‌کند.