به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت سیروس همتی از جمله هنرمندان که از جشنواره سراسری دفاع مقدس به رشد رسیده است، گفت: از آنجا که جشنواره مقاومت بهانه‌ای برای شناخته شدن و معرفی افرادی علاقمند به فعالیت در این حوزه هستند ، بنابراین برپایی آن نیز تاثیر زیادی بر رشد افراد و نیروهای خلاق جدید دارد.
همتی در گفت‌وگو با ستاد خبری چهاردهمین جشنواره تئاتر مقاومت (انقلاب و دفاع‌مقدس)، این هنرمند درخصوص لزوم نگاه جدید به این مقوله تئاتر اظهار کرد: خیلی از مسائل به شکل جالبی در گذشته گفته شده است و ادامه این جریان تنها تکرار این واقعیتها است بنابراین باید شرایطی فراهم شود تا آثار جدید و منطبق با واقعیت‌ها خلق شود.
همتی افزود: اگر تعامل میان شورا و هنرمند به شکل بهتری برقرار شود شرایط بهتری برای تولید آثار نمایشی ارزشمند ایجاد خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه باید تمام واقعیتهای تئاتر مقاومت و دفاع مقدس بیان شود،‌صریح کرد : اگر می خواهیم به دوران طلایی دفاع مقدس بازگردیم باید به هنرمند اجازه فعالیت داده شود .همچنین تولید آثار براساس خاطرات موجود از آدمهای دوران جنگ ونمایش هایی که به دردهای موجود در جامعه اشاره دارند ، از جمله مواردی است که در رشد این حوزه تاثیر گذار است.
همتی درباره چارچوب‌های موجود در این حوزه گفت: شرایطی که برای اجرای این آثار در نظر گرفته شده است نیاز به بازنگری کلی دارند . باید فرصت‌های لازم برای پرداختن به نکات ارزشی و مهم ایجاد شود.
همتی همچنین تاکید کرد: در صورتی که حمایت مالی مناسبی انجام شود تا بتوانم بدون دغدغه فکری بر روی خلق اثری ویژه تئاتر مقاومت و مضمون جنگ تمرکز داشته باشم ، میتوانیم آثاری را تولید کنم که از ارزش و کیفیت ویژه‌ای برخوردار باشد .