محمد درمنش رییس شورای صنفی نمایش درباره جلسه و مصوبات امروز این شورا به خبرنگار سینمایی برنا گفت: فیلم‌های سینمایی "عروسک" به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده جایگزین "خاطره" در گروه آفریقا و "نفوذی" به کارگردانی مهدی فیوضی و احمد کاوری نیز جایگزین "آناهیتا" به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد در گروه قدس می‌شود همچنین فیلم سینمایی "عصر روز دهم" که از هفته پیش به اکران در آمده بود در گروه استقلال به اکران خود ادامه خواهد داد.

وی ادامه داد: در جلسه امروز قرارداد نمایش فیلم سینمایی "داماد خجالتی" صرفاً ثبت شد و بنابر تصمیم این شورا پس از پایان جشنواره فجر در گروه استقلال به اکران درخواهد آمد. همچنین تعداد بیشتری فیلم کمدی آماده اکران بودند که به دلیل ایام محرم و صفر اکران این فیلم‌ها به پس از پایان ماه‌های محرم و صفر موکول شد.

درمنش درباره آیین‌نامه جدید شورای صنفی که از سال آینده اجرایی خواهد شد، گفت: برطبق آیین‌نامه اختیارات نمایش و اکران فیلم‌ها از سوی اداره کل نظارت و ارزشیابی به شورای صنفی تفویض شده است. شورای صنفی نیز پس از تنظیم آیین‌نامه پیشنهادی جدید موظف است برای تایید نهایی آن را به اداره کل نظارت و ارزشیابی تحویل دهد تا پس از تغییرات نهایی از سوی  این اداره، برای سال آینده به اجرا درآید.

کارگردان فیلم سینمایی "آژانس ازدواج" با اشاره به تغییرات آیین‌نامه شورای صنفی خاطر نشان کرد: طی جلسه‌ای که با شورای مرکزی مجمع فیلمسازان داشتیم نظرات این شورا را که کاربردی نیز بود جویا شدیم و در همین راستا با طیف‌های مختلف نشست‌های تخصصی در پیش رو داریم تا بتوانیم آیین‌نامه جدید را به بهترین نحو تنظیم کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این آیین نامه تا جشنواره فیلم فجر آماده خواهد شد و تمام تلاش شورای صنفی نمایش، اکران متناسب فیلم‌های سینمای بدنه در کنار دیگر گونه‌های سینمایی است تا همه به یک نسبت از اکران بهره‌مند شوند.